Zo sveta

Orbán: „Je zakázané to v Európe hovoriť, ale migrácia je organizovaná invázia“

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Maďarský premiér Viktor Orbán – jediná hlava štátu v Európe, ktorá bola ochotná podniknúť akékoľvek skutočné kroky na zastavenie prebiehajúcej invázie migrantov do Európy – hovoril o rastúcom migračnom tlaku na južnej hranici Maďarska.

Po pravidelnej kontrole maďarského hraničného oplotenia so svojím slovenským náprotivkom Petrom Pellegrinim, Orbán uviedol, že maďarské úrady sa začali pripravovať na očakávané zvýšenie počtu organizovaných karavanov s migrantmi, ktorí sa pokúsia nelegálne vstúpiť do krajiny, zatiaľ čo sa počasie zlepšuje, píše Remix News.

Počas improvizovanej tlačovej konferencie predseda vlády Orbán využil príležitosť vyjadriť svoju vďačnosť za podporu zo strany Slovenska a povedal: „Toto je ťažká práca, ktorú by sme bez ťažkých úloh a našich spojencov zvládli len ťažko.“

Orbán tiež využil príležitosť, aby odsúdil lživú medzinárodnú tlač, že vysiela hrubo skreslený obraz prebiehajúcej migračnej krízy, ktorá jednoducho nezodpovedá objektívnej realite, a tvrdí, že 95% novo prichádzajúcich migrantov sú muži vo veku vojenskej služby.

„Je zakázané to v Európe hovoriť, ale migrácia je organizovaná invázia“

V tomto roku sa viac ako 5 000 migrantov pokúsilo nelegálne vstúpiť do Maďarska, pričom mnoho z nich sa objavilo vo veľkých organizovaných karavanoch.

Maďarský premiér uviedol, že migranti podporujú organizácie, ktoré tvrdia, že sú „humanitárne“ mimovládne organizácie, ale ktoré fungujú ako pašerácke skupiny ľudí. Orbán dodal, že tieto organizácie majú značné finančné zdroje a významné logistické možnosti.

Orbán tiež spomenul, že maďarská tajná služba situáciu pozorne sleduje, a podľa informácií, ktoré získala, je jasné, že nelegálnej migrácii pomáhajú „organizácie zaoberajúce sa obchodovaním s ľuďmi, ktoré sa nazývajú mimovládnymi organizáciami“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *