Zo sveta

Opustia Taliani po pandémii EÚ?: „Sme to my, kto rozhoduje, či bude EÚ existovať!“

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V apríli bol v Taliansku vykonaný prieskum verejnej mienky týkajúci sa vplyvu pandémie koronavírusu na Taliansko a jeho vzťah k Európskej únii.

Zistilo sa, že 42% Talianov sa domnieva, že reakcia EÚ na krízu podkopáva jednotu bloku.

Rovnaké prieskumy verejnej mienky odhalili, že asi 59% Talianov chce opustiť EÚ a eurozónu. Tieto čísla sú obzvlášť významné vzhľadom na to, že Taliansko bolo jedným z hlavných zakladateľov bloku a historicky bolo úplne ochotné prispôsobiť sa európskej integrácii.

Tieto výsledky boli dôsledkom toho, že kým bolo Taliansko pandémiou ťažko zasiahnuté, krajiny ako Nemecko a Francúzsko Taliansku nepomohli tak, ako si to Taliani predstavovali.

Taliansko zaznamenalo v dôsledku koronavírusu doposiaľ tretí najväčší počet úmrtí na svete a potvrdený počet úmrtí dosiahol v čase písania tohto príspevku čísla 219 000.

Rím obvinil svojich partnerov v Európskej únii – najmä Nemecko a Holandsko – zo sebectva za to, že odmietli zdieľať dlhy, ktoré vznikli v dôsledku krízy.

Taliansko si želá vydanie tzv. „Koronových dlhopisov“ a „európskych dlhopisov“ (eurobondy), ktoré by rozdeľovali dlh vo všetkých členských štátoch, zatiaľ čo Nemecko a Holandsko chcú krajine iba umožniť, aby Taliansko dostala pôžičky, ktoré bude musieť splácať. V dôsledku toho sa táto záležitosť stala vnútornou politickou súťažou.

Talianska ekonomika je krízou veľmi postihnutá. Medzinárodný menový fond predpovedá, že hrubý domáci produkt krajiny tento rok klesne o 9,1%.

Pravicové euroskeptické strany v Taliansku vyzývajú k posilneniu talianskej národnej suverenity. Snažia sa využiť nemecké a holandské námietky proti „koronavírusovým dlhopisom“, aby donútili krajinu čeliť následkom pandémie.

V tejto súvislosti, Giorgia Meloniová, ktorá je spoluzakladateľkou strany Bratia Talianska, minulý víkend uviedla, že vláda „nemá žiadnu koncepciu svojej vyjednávacej sily, pretože sme to práve my, kto rozhoduje, či Európska únia naďalej existuje alebo nie. „

Meloniová dodala, že každý chápe, že bez Británie a Talianska nebude žiadna Európska únia, pretože jedinou hlavnou krajinou, ktorá zostane, je Nemecko, a to by rozdrvilo všetky ostatné v bloku – dokonca aj Francúzsko.

Matteo Salvini, ktorý je od decembra 2013 Federálnym tajomníkom pravicovej strany Liga, zastáva rovnaký názor, hoci bol donútený opustiť vládu v auguste 2019 po tom, čo bol ministrom vnútra.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *