Slovensko

Opitý lekár mal robiť výtery bez ochranného obleku a ľudia krvácali z nosa. Museli sa dať pretestovať ešte raz

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Polícia z banskobystrického kraja informovala na sociálnej sieti správu, že v jednom z odberných miest v Rimavskej Sobote mal lekár robiť odbery pod vplyvom alkoholu. Podľa informácii lekár nafúkal 1,88 promile.

Pod príspevok sa strhla diskusia, kde sa jedna žena sťažovala, že teraz musia ísť na pretestovanie ešte raz a ich certifikáty sú vraj neplatné.

„Môj manžel tam bol ráno a teraz ešte raz má ísť, lebo certifikát je neplatný. A čerešnička na torte, že každému krvácal nos! Doktor nemal ani ochranné oblečenie, len obyčajné rúško.“ píše žena.

Ďalšia jej odpovedá, že neverí, že mohol robiť výtery bez ochranného obleku: „to neverim,ze by mohol robiť vytery len s rúškom.To, ze bol pod silným vplyvom alkoholu je nezodpovednosť.“

Ďalšie žena v príspevku uvádza, že ju už testoval lekár v ochrannom obleku: „Mňa keď testoval už bol v ochrannom odeve. Mala som číslo 24.Stali sme vonku v poradí ako sme prišli. Stretla som tam asi štyroch čo sme boli znovu na testoch. Jeden pán ešte mal problém z krvácaním z nosa.“

„Ja som tiež tam bola ráno a on mňa testoval? Zdalo sa mi že sa motá? Ale kto by si na také niečo pomyslel? Už som bola znovu na testoch.“ píše ďalšia žena, ktorá mala skúsenosť s opitým lekárom.

Či je táto informácia naozaj skutočná v tomto momente nevieme potvrdiť, čerpáme len z negatívnych komentárov pod príspevkom na stránke Polícia SR – Banskobystrický kraj, kde sa sťažovali ľudia na zlý prístup na odbernom mieste.