Slovensko

Opäť tvrdý komentár od ministra Naďa! Gratuluje Slovenke, že bude bez zdravotnej starostlivosti

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Minister obrany Jaroslav Naď sa na sociálnej sieti pochválil, že vo vybraných obciach, kde prebieha celoplošné testovanie sa prišlo otestovať za sobotu 21.novembra 2020 celkovo 68 888 ľudí z čoho bolo pozitívnych 1,98%.

Naď vyzýva starostov, aby vo vybraných obciach motivovali občanov sa ísť otestovať. Tentokrát je účasť o veľa nižšia, keďže testovanie je už úplne dobrovoľné a nerozdávajú sa žiadne certifikáty.

Minister dokonca tvrdí, že v prípade antigénových testov je dôležité testovať sa pravidelne. „Odporúčam tiež všetkým starostom a primátorom, aby motivovali svojich občanov, aby sa išli zajtra otestovať. To, že je nižšia účasť znamená, že čísla pozitívne testovaných v jednotlivých obciach sú vyššie. Testovať sa totižto chodia najmä ti, ktorí majú podozrenie, že by mohli byť pozitívni. To môže mat následne dopad na výber obcí a miest pre ďalšie testovanie. Rozumiem tiež, že mnohí ste sa boli otestovať v existujucich 118 stálych odberových miestach, ale najmä v prípade antigenových testov je dôležité testovať sa pravidelne.“ napísal Naď.

V diskusii pod príspevkom mu napísala žena, že bude chrániť seba a svoje okolie až vtedy, keď jej bude poskytnutá špičková zdravotná starostlivosť so 100% pravdivosťou výsledkov testov. Na to jej minister odpovedal, že jej gratuluje a je bez zdravotnej starostlivosti, keďže také testy neexistujú.

Pomôžte nám prosím viac zdieľať náš portál medzi priateľmi. Veľmi nám to pomôže. Ďakujeme