Opäť tvrdý komentár od ministra Naďa! Gratuluje Slovenke, že bude bez zdravotnej starostlivosti

Minister obrany Jaroslav Naď sa na sociálnej sieti pochválil, že vo vybraných obciach, kde prebieha celoplošné testovanie sa prišlo otestovať za sobotu 21.novembra 2020 celkovo 68 888 ľudí z čoho bolo pozitívnych 1,98%.

Naď vyzýva starostov, aby vo vybraných obciach motivovali občanov sa ísť otestovať. Tentokrát je účasť o veľa nižšia, keďže testovanie je už úplne dobrovoľné a nerozdávajú sa žiadne certifikáty.

Minister dokonca tvrdí, že v prípade antigénových testov je dôležité testovať sa pravidelne. „Odporúčam tiež všetkým starostom a primátorom, aby motivovali svojich občanov, aby sa išli zajtra otestovať. To, že je nižšia účasť znamená, že čísla pozitívne testovaných v jednotlivých obciach sú vyššie. Testovať sa totižto chodia najmä ti, ktorí majú podozrenie, že by mohli byť pozitívni. To môže mat následne dopad na výber obcí a miest pre ďalšie testovanie. Rozumiem tiež, že mnohí ste sa boli otestovať v existujucich 118 stálych odberových miestach, ale najmä v prípade antigenových testov je dôležité testovať sa pravidelne.“ napísal Naď.

V diskusii pod príspevkom mu napísala žena, že bude chrániť seba a svoje okolie až vtedy, keď jej bude poskytnutá špičková zdravotná starostlivosť so 100% pravdivosťou výsledkov testov. Na to jej minister odpovedal, že jej gratuluje a je bez zdravotnej starostlivosti, keďže také testy neexistujú.