Odsúdený pedofil, ktorý zneužíval deti, bude prepustený. Zmenil si pohlavie - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Odsúdený pedofil, ktorý zneužíval deti, bude prepustený. Zmenil si pohlavie

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Pedofil z Iowy, ktorý bol usvedčený zo sexuálneho obťažovania 15 detí – vrátane dojčaťa -, bude prepustený z väzenia potom, čo sa stal ženou. Odsúdený Josie Smith (23), má byť prepustený z väzenia potom, čo hormóny pre rodový prechod znížili jeho hladinu testosterónu.

Potom, čo bol usvedčený, Smith strávil štyri roky vo väzení. Smith bol odsúdený pred zmenou svojho pohlavia a pred užívaním hormónov, a preto mal normálnu hladinu hormónov muža.

Smith bol odsúdený na dobu neurčitú za mrežami kvôli jeho mužskej pedofilnej sexuálnej túžbe.

Úradníci však tvrdia, že kvôli hormonálnej terapií a drastickému zníženiu Smithových hladín testosterónu sa jeho šance na recidívu stali zanedbateľnými.

Smith začal s liečbou na zmenu pohlavia dva roky potom, čo bol v roku 2015 uväznený za sexuálne obťažovanie študentiek..

Podľa denníka Metro, predbežná správa odporučila, aby bol Smith uväznený na dlhú dobu, pretože sa zistilo, že sexuálne obťažoval 15 detí vo veku od 1 do 13 rokov.

V Iowe musí prokurátor preukázať, že pravdepodobnosť recidívy odsúdeného presahuje 51%, ak má byť uväznený po zvyšok života.

Skutočnosť, že Smith mal 25 rokov, nikdy nemal dlhodobý vzťah a zneužíval ako dievčatá, tak chlapcov a okrem toho sa mu výrazne znížila hladina testosterónu, to všetko prispelo pravdepodobnosti opätovného poklesu možnej recidívy na približne 20%.

Na rozhodnutie o oslobodení Smitha, hovorkyňa generálnej prokuratúry Iowy Lynn Hicks povedala: „Neveríme, že máme dostatočné dôkazy, ktoré by dokázali, že Josie Smith má významnú šancu na opätovné sexuálne zneužívanie.“

Kancelária generálneho prokurátora v Iowe uviedla, že sa s podobným prípadom ešte nikdy nezaoberala.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *