Slovensko

Odsúdený majiteľ prešovskej krčmy sa nevzdáva! Chystá otvárať a posunúť vec na súd pre ľudské práva v Štrasburgu

Majiteľ prešovskej krčmy sa už preslávil aj so svojou prevádzkou po celom Slovensku. Otvorené mal aj počas zákazu a to bez obmedzení. Ako sám tvrdil, chcel mať na darčeky a aby uživil rodinu.

Na Vianoce ho však súd odsúdil a dostal trojročnú podmienku. Majiteľ prevádzky sa však nevzdáva a na sociálnej sieti informoval, že ešte upresní, kedy budú otvárať a ako budú otvárať ale „Tralka funguje ďalej!“ píšu v statuse.

Ďalej dokonca majiteľ prevádzky informuje, že chce celú vec posunúť na Súd pred ľudské práva v Štrasburgu „Nikto nebol zatknutý… Mám podmienku 3 roky, to je najvyššia možná sadzba, ktorú mohli dať, darček k 24.12. 2020 od polície SR. Ideme ďalej posunieme to do Haagu alebo Štrasburgu na súd, ktorý sa zaoberá ľudskými právami a slobodami občanov. Boli porušené všetky naše práva, bol som obmedzený na slobode 47 hodín presne a bol mi obmedzený akýkoľvek kontakt s rodinou, blízkymi a advokátkou, ktorú sme narýchlo museli vymeniť, keďže išlo o to, či sa dostanem na Štedrý deň domov. Takáto je pravda.“ píše majiteľ na sociálnej sieti.

Teraz však z prevádzky zmizol nápis „Otvorené bez obmedzení“ a prevádzka je zavretá. Ak by majiteľ porušil opäť pravidlá, skončil by už vo väzení. Na súde sa totiž neodvolal a prijal trest.