Slovensko

Odišli nám stovky skúsených lekárov zo zdravotníctva. Pľúcne ventilácie ležia v skladoch

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Slovensko v posledných dňoch hľadá odpoveď na to, kde sa stratilo skoro 700 pľúcnych ventilácii. Ešte pred rokom nás upokojovali, že ich máme skoro tisíc a dnes, keď je ich 258 obsadených, je to vraj už maximum, ktoré máme.

Televízia TA3 zisťovala, kde sa stratili a zistilo sa, že podľa všetkého ležia v skladoch, pretože ich nemá kto obsluhovať.

Ako hovorí lekár Peter Visolajský „Máme v podstate menej personálu. To je to, čo tvrdíme my od začiatku roka, že nám odchádzajú ľudia.“

Ľudí nemáme a vyškoliť nových je vraj veľmi náročné, podobné tomu, ako naučiť niekoho lietať na malom lietadle.

„Odišli nám stovky skúsených lekárov“ hovorí Visolajský.

One Reply to “Odišli nám stovky skúsených lekárov zo zdravotníctva. Pľúcne ventilácie ležia v skladoch”

  1. No, keby tých 83 percent hospitalizovaných čo sa mohli dať očkovať a vysrali sa na to, tak keby oni nezaberali tie miesta, bolo by ventilácii dosť a aj zachránených ľudí… smutné, nepomohli sme si a zrazu chceme pomoc od ostatných… Tým lekárom sa ani nečudujem, čelia útokom, hlúposti… A sestry? Veď robia za smiešne platy, ešte nedávno aj samotní lekári šli proti nim a nechceli im dať viac.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *