Od zajtra môžeme bez testu cestovať do prírody po celom Slovensku. Rúška môžeme vonku zložiť - MAGAZÍN 1
Slovensko

Od zajtra môžeme bez testu cestovať do prírody po celom Slovensku. Rúška môžeme vonku zložiť

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Situácia na Slovensku sa zlepšuje a s ňou prichádza aj uvoľnenie opatrení. Slováci sa budú môcť od pondelka 19.apríla napríklad ostrihať v kaderníctve, navštíviť rôzne obchody či ísť do prírody mimo okres aj bez negatívneho testu (okres však nesmie byť v čierne farbe, čo od pondelka nebude na Slovensku žiadny).

HLAVNÉ ZMENY:

✅ Umožní sa návšteva maloobchodných predajní a prevádzok. Vyžadovať sa bude negatívny test.

✅Otvoria sa napríklad aj zariadenia starostlivosti o ľudské telo ako kaderníctva, v obmedzenom režime hotely a ubytovacie zariadenia či vleky.

✅ Do prírody sa bude môcť cestovať aj medzi okresmi, v čiernych okresoch bude potrebný negatívny test. (V čiernej farbe však nebude od pondelka už ani jeden okres. 👍)

✅ Umožní sa individuálna rekreácia a rekreácia členov spoločnej domácnosti s negatívnym testom.

✅ Otvárajú sa múzeá, galérie, knižnice, zoologické a botanické záhrady. Návšteva bude podmienená negatívnym testom.

✅ Otvoria sa kurzy autoškôl, plavárne a športoviská. Potrebný bude negatívny test.

✅ Umožnia sa návštevy bohoslužieb.

✅ Ruší sa povinný home office. Prácu touto formou budú môcť zamestnanci naďalej vykonávať len podľa usmernení svojho zamestnávateľa.

✅ Od pondelka sa upravia aj pravidlá nosenia rúšok a respirátorov. Vonku nebudete musieť mať rúško, ak ste od ostatných osôb, s ktorými nežijete v spoločnej domácnosti, vzdialení viac ako päť metrov. Povolené bude rúško miesto respirátora pre žiakov a učiteľov.

✅ Zmení sa aj režim na hraniciach. Zaočkovaní po návrate na Slovensko budú môcť podstúpiť PCR test kedykoľvek, nebudú musieť čakať 8 dní od návratu zo zahraničia.