Slovensko

Od zajtra môžeme bez testu cestovať do prírody po celom Slovensku. Rúška môžeme vonku zložiť

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Situácia na Slovensku sa zlepšuje a s ňou prichádza aj uvoľnenie opatrení. Slováci sa budú môcť od pondelka 19.apríla napríklad ostrihať v kaderníctve, navštíviť rôzne obchody či ísť do prírody mimo okres aj bez negatívneho testu (okres však nesmie byť v čierne farbe, čo od pondelka nebude na Slovensku žiadny).

HLAVNÉ ZMENY:

✅ Umožní sa návšteva maloobchodných predajní a prevádzok. Vyžadovať sa bude negatívny test.

✅Otvoria sa napríklad aj zariadenia starostlivosti o ľudské telo ako kaderníctva, v obmedzenom režime hotely a ubytovacie zariadenia či vleky.

✅ Do prírody sa bude môcť cestovať aj medzi okresmi, v čiernych okresoch bude potrebný negatívny test. (V čiernej farbe však nebude od pondelka už ani jeden okres. 👍)

✅ Umožní sa individuálna rekreácia a rekreácia členov spoločnej domácnosti s negatívnym testom.

✅ Otvárajú sa múzeá, galérie, knižnice, zoologické a botanické záhrady. Návšteva bude podmienená negatívnym testom.

✅ Otvoria sa kurzy autoškôl, plavárne a športoviská. Potrebný bude negatívny test.

✅ Umožnia sa návštevy bohoslužieb.

✅ Ruší sa povinný home office. Prácu touto formou budú môcť zamestnanci naďalej vykonávať len podľa usmernení svojho zamestnávateľa.

✅ Od pondelka sa upravia aj pravidlá nosenia rúšok a respirátorov. Vonku nebudete musieť mať rúško, ak ste od ostatných osôb, s ktorými nežijete v spoločnej domácnosti, vzdialení viac ako päť metrov. Povolené bude rúško miesto respirátora pre žiakov a učiteľov.

✅ Zmení sa aj režim na hraniciach. Zaočkovaní po návrate na Slovensko budú môcť podstúpiť PCR test kedykoľvek, nebudú musieť čakať 8 dní od návratu zo zahraničia.