Slovensko

Od dnes sú xenofóbne komentáre na internete trestné! Proti boli len Kotlebovci

Parlament dnes schválil zákon, ktorý vás za komentáre na internete môže poslať do väzenia! Schválili ho všetci poslanci okrem strany Mariana Kotlebu ĽSNS.

Podľa prijatého dodatkového protokolu sa doplní Dohovor o počítačovej kriminalite o trestnoprávny postih činov rasovej a xenofóbnej povahy spáchaných prostredníctvom počítačových systémov.

Národná rada (NR) SR totiž vyslovila súhlas s Dodatkovým protokolom k Dohovoru o počítačovej kriminalite týkajúceho sa trestnoprávneho postihu činov rasovej a xenofóbnej povahy spáchaných prostredníctvom počítačových systémov. NR SR tiež súhlasí s odvolaním výhrady a zmenou vyhlásení k Dohovoru o počítačovej kriminalite.

Čo to znamená v praxi úplne nemôžeme povedať, ale kritici sa boja toho, že je to len ďalšia cenzúra na politicky nepohodlné názory. Dnes už však vieme, že na internete si budú musieť ľudia dávať ešte väčší pozor za to, čo napíšu a online sloboda je zase o čosi menšia.

Pretože xenofóbne správanie môže byť aj to, keď niekto spácha teroristický útok, bude pri tom kričať Allah Akbar a vy to budete kritizovať.

Pozrite si kto ako hlasoval TU.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *