Od 16.novembra by sa mali začať otvárať niektoré prevádzky. S návrhom prišiel premiér Matovič - MAGAZÍN 1
Slovensko

Od 16.novembra by sa mali začať otvárať niektoré prevádzky. S návrhom prišiel premiér Matovič

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Premiér Igor Matovič na sociálnej sieti v dlhom statuse informuje o otváraní niektorých prevádzok. Od pondelku 16.novembra 2020 by sa mali otvoriť prevádzky s polovičnou kapacitou, navrhol to premiér Matovič, ktorý získal súhlas od konzília odborníkov.

Malo by ísť podľa premiéra o divadlá, kiná či kostoly do 50% kapacity priestorov. Otvoriť by sa mali aj plavárne a posilňovne, ale zatiaľ len pre športové kluby.

“Napriek tomu, som sa na včerajšom zasadnutí konzília epidemiológov, virológov a verejných zdravotníkov pokúsil dostať zo Sulíkovej pasce aspoň “prevádzky”, kde je z dotknutých prevádzok najmenšie riziko šírenia ochorenia Covid-19. Predložil som preto návrh, aby sme od pondelka 16. novembra mohli otvoriť divadlá, kiná a kostoly maximálne do 50% kapacity ich priestorov. Po zvážení všetkých za a proti, som takýto súhlas konzília získal a som tomu veľmi rád, lebo “nielen z chleba je človek živý”. Rovnako sa podarilo dostať do návrhu konzília otvorenie posiliek a plavární pre športové kluby, zatiaľ však maximálne do 6 ľudí ako pri iných “telovýchovných” prevádzkach. Taktiež sa uvažuje nad umožnením nižších profesionálnych líg. Verím, že návrhy konzília dostanú na zasadnutí Pandemickej komisie dnes od 11h podporu prítomných,)” napísal premiér.

Správu aktualizujeme