Očkovať treba odmietačov vakcín tajne počas spánku, vyhlásil filipínsky prezident - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Očkovať treba odmietačov vakcín tajne počas spánku, vyhlásil filipínsky prezident

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Filipínski lekári „nindžovia“ sa možno čoskoro budú vkrádať do domácností neočkovaných ľudí a očkovať ich, zatiaľ čo spia. To je aspoň prezidentov nápad. Tento neortodoxný prístup k zvýšeniu zaočkovanosti propagoval Rodrigo Duterte počas svojho posledného pondelkového prejavu „Talk to the People“.

„Viem, že veľa ľudí ešte zvažuje,“ citovali prezidenta miestne médiá. Nájdite ich teda v ich domovoch. Vstúpte do ich domovov a očkujte ich, kým spia. Koniec príbehu. Prezident dodal, že je pripravený osobne viesť nočné očkovacie záťahy.

Odchádzajúcemu prezidentovi nie je cudzie používať na riešenie rôznych problémov tvrdé metódy. Neslávne sa preslávil násilným policajným zásahom proti drogovej kriminalite, ktorý sa podľa kritikov rovnal masovému mimosúdnemu zabíjaniu.

Začiatkom tohto mesiaca ministerstvo spravodlivosti uviedlo, že 154 policajtov zapojených do vojny proti drogám by mohlo byť stíhaných za prekročenie právomocí.

Duterte už skôr navrhol prístup, ktorého cieľom je neodmietať očkovanie. V júni vyhlásil, že tí, ktorí sa nenechajú očkovať, by mali opustiť krajinu alebo byť uväznení a násilne zaočkovaní. „Nechám ťa zatknúť a potom ti tú vakcínu pichnem do zadku,“ varoval vtedy.

One Reply to “Očkovať treba odmietačov vakcín tajne počas spánku, vyhlásil filipínsky prezident”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *