Zo sveta

Očkovanie majú mizerné, liečia Ivermektínom a zlomili krivku ako krajina, kde očkujú vo veľkom

Špičkový analytik Juraj Mesík uverejnil na sociálnej sieti grafy, ktoré ukazujú zlomenie krivky úmrtnosti na Covid 19. Do porovnania dal Izrael, Južnú Afriku a Zimbabwe.

Mesík poukazuje na liečbu liekom Ivermektín, ktorý nasadili koncom januára v Južnej Afrike a Zimbabwe a zlomili podľa neho krivku úmrtnosti, pri čom zaočkovaných tam v tom čase nemali ani jedno percento populácie. Ďalej porovnáva v rovnakom čase Izrael, ktorý svojich občanov očkuje vo veľkom a 25.januára mali zaočkovaných 32% populácie.

„Ivermectin verzus vakcíny – príbeh Izraela (8.7 M obyvateľov), Južnej Afriky (60 M ob.) a Zimbabwe (15 M ob.).
25. januára 2021 keď sa zlomila krivka úmrtnosti, bolo v Izraeli jednou dávkou zaočkovaných 32% populácie.
V J. Afrike a susednom Zimbabwe zaočkovaných po 0,0% ľudí.
27.1. vláda J. Afriky a 28.1. vláda Zimbabwe schválili nasadenie IVM v liečbe covidu. V oboch krajinách nasledoval okamžitý a prudký pád počtu umierajúcich.
21. február vyznačený v grafe je deň, keď podiel ľudí, ktorí dostali prvú dávku vakcíny v Izraeli prekročilo 50% – v J. Afrike to bolo menej ako 0,1%, v Zimbabwe 0,0%. Pre úplnosť, dnes dostalo aspoň jednu dávku vakcíny 1,4% ľudí v Zimbabwe, 0,5% v J. Afrike a 61,6% ľudí v Izraeli.
Kľúčová je dynamika pádu úmrtnosti, samozrejme dôležité sú aj absolútne čísla. Karpaťania budú namietať, že hahá – africké populácie sú mladé. No: stredný vek populácie v Zimbabwe je 20,5 roka, ale v Južnej Afrike je to 28 rokov – celkom porovnateľné so stredným vekom 29,9 roka v Izraeli.
Oveľa neporovnateľnejšie sú ekonomické parametre – HDP na hlavu Izraela je 47 000 dolárov – Južnej Afriky 5400 dolárov (a Zimbabwe 1700 dolárov).
Mimochodom jedna dávka vakcíny Pfizer vraj stála Izrael cca 47 dolárov, jedna dávka vakcíny Moderna 23,50 dolára.
8 x 6 mg IVM v Egypte v lekárni 90 centov.“ píše analytik Mesík.

Liečbu Ivermektínom však Európska lieková agentúra neodporučila.