Slovensko

Očkovaní pozor: Covid pas bude platiť len 9 mesiacov. Potom ďalšie a ďalšie dávky

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Minister hospodárstva Richard Sulík vyhlásil, že pandémia covidu 19 sa stala pandémiou neočkovaných. V relácii na RTVS povedal aj to, že vláda ide ešte viac zvýhodniť očkovaných a v čiernych okresoch im dá väčšiu slobodu.

„Nejdeme obmedzovať, ideme dávať očkovaným slobodu navyše,“  povedal Sulík s tým, že napríklad aj v čiernych okresoch budú môcť byť otvorené podniky pre tých, ktorí covid prekonali alebo sú zaočkovaní.

Richard Sulík pripustil, že platnosť COVID pasu sa skráti zo súčasných 12 na 9 mesiacov, keďže protilátky po čase slabnú. O tejto novinke sa však podľa Sulíka ešte rokuje. 

Zároveň dodal, že dôležitý dnes nie je tak počet nových prípadov nákazy, ako počet hospitalizovaných a úmrtí. „Na poslednej vláde sme sa dohodli, že budeme zverejňovať percento očkovaných a neočkovaných medzi mŕtvymi,“ povedal Sulík. Tvrdí, že 88 až 95 percent ľudí, ktorí covidu podľahli, neboli zaočkovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *