Očkovaní môžu prenášať agresívny variant delta covidu rovnako ako neočkovaní - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Očkovaní môžu prenášať agresívny variant delta covidu rovnako ako neočkovaní

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Ľudia očkovaní proti koronavírusu môžu byť schopní prenášať variantu koronavírusu delta rovnako ľahko ako ľudia, ktorí zaočkovaní neboli.

V piatok to uviedli vedci z organizácie Public Health England.

“Niektoré prvé zistenia naznačujú, že hladiny vírusu u osôb, ktoré sa nakazili delta a boli očkované, môžu byť podobné ako u neočkovaných osôb,” uviedla RP vo svojom vyhlásení.

Podľa úradu sa však jedná o prvotné zistenia a na potvrdenie týchto záverov sú potrebné ďalšie štúdie.

Bolo dokázané, že vakcíny poskytujú dobrú ochranu pred závažným ochorením a úmrtím v prípade infekcie variantom delta. Je však menej údajov o tom, či očkované osoby môžu vírus prenášať a odovzdávať ďalším osobám.

Agentúra Reuters poukazuje na to, že zistenia z Británie sú v súlade so zisteniami amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC), ktoré minulý týždeň vyjadrilo obavy, že očkovaní ľudia nakazení variantom delta môžu chorobu ľahko prenášať.