Obyvatelia Luníka 9 sa do upratovania nehrnú. Museli prísť robiť za nich - MAGAZÍN 1
Slovensko

Obyvatelia Luníka 9 sa do upratovania nehrnú. Museli prísť robiť za nich

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Slávne košické sídlisko Luník 9, kde žijú prevažne Rómovia a poriadok si čistota sú im na míle vzdialené má v týchto dňoch privítať Svätého otca.

Ak by ste si ale mysleli, že domáci si sami urobia poriadky pred návštevou pápeže Františka, ste na obrovskom omyle. Sídlisko je v dezolátnom stave. Neporiadok, rozbité cesty a chodníky. Ošarpané a zdevastované budovy. To všetko teraz  na poslednú chvíľu, pred veľkou návštevou pápeža,  prebieha obnovou. Upratovacie a obnovovacie práce sú v plnom prúde, ale samotní Rómovia, ktorí na sídlisku bývajú, sa do týchto aktivít vôbec nezapájajú, informuje portál Pluska.

Maľovanie fasád ošarpaných blokov, sadenie trávy tam, kde donedávna po nej nebolo ani stopy, oprava príjazdovej cesty, ktorá pred pár dňami pripomínala tankodróm, osadzovanie nového zábradlia, keďže to niekdajšie skončilo v zberni. Čistenie potoka, ktorý bol roky „neviditeľný“ pre vysokú trávu, odpadky a nánosy bahna… A takto by sme mohli pokračovať vo vymenovaní toho, čo sa momentálne deje na Luniku IX.