Slovensko

Obvinenému poslancovi zo zneužívania maloletej sa rúca svet! „Janko, čo si robil v táboroch, keď sa vyplo svetlo!“ ozývajú sa spomienky

Matovičov poslanec Ján Herák čelí obvineniu zo zneužívania maloletej osoby. Do parlamentu išiel s tým, že chce meniť život ľuďom, ktorí odchádzajú z detských domov. On zneužitie mladej osoby popiera a tvrdí, že je to blud. Na sociálnych sieťach sa však v komentároch začína šíriť diskusia jedného z dievčat, ktoré tvrdí, že bola v takomto detskom domove a poslanec mal robiť rôzne veci po večeroch v izbe.

Žena píše, že prišiel na poslanca čas a všetko sa mu vráti „Laura T. z detského domova zo Seredi, čo si s ňou robil večer na izbe po tme? Prečo si chodil s vedúcimi na izby nad ránom a robili zle?“ pýta sa dievča v diskusii.

„Robko Barny vedúci, ktorý mal dievčatá na starosti čo robil? Povieš nám to? Lebo my vieme, čo robil, vie o tom aj organizácia Úsmev ako dar, toto treba riešiť a nie len teba, ale aj ostatných tvojich kolegov, ktorých si zavolal do táborov, aby sa starali o deti, ľudia viete čo je najhoršie? Že on spolupracoval s takými ľuďmi, ktorí vyrastali v detských domovoch asi si viete predstaviť, čo tam bolo!!!“ píše ďalej dievča.