Slovensko

Obrovský zástanca očkovania lekár Sabaka dostal od Kollára vyznamenanie a 28-tisíc eur

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Minulý štvrtok dostali viaceré osobnosti od predsedu parlamentu Borisa Kollára cenu Jozefa Miloslava Hurbana. Cenu okrem spisovateľov, speváčky či politika dostal aj mediálne známy lekár Peter Sabaka, ktorý je obrovským zástancom očkovania.

Sabaka je neustále vidieť v médiách, kde hovorí o tom, ako by sme sa mali všetci zaočkovať. Lekár Sabaka si dokonca myslí, že zvýhodnenie zaočkovaných nie je o diskriminácii, ale o zdravom rozume. Podľa neho je už na mieste hovoriť aj o povinnom očkovaní, no otázkou je, ako sme schopní to presadiť. „Vo mne to tak dozrieva, že ako pozerám, čomu čelíme, tak začínam byť za.“ odpovedal v rozhovore na otázku, či je aspoň za povinné očkovanie vybraných skupín, pre portál aktuality.sk

Peter Sabaka si teraz odniesol cenu, ktorú mu odovzdal Boris Kollár ku ktorej je aj finančná odmena 28.000€. V týchto ťažkých časoch mu Slováci môžu naozaj závidieť. S udelením štátnej ceny Jozefa Miloslava Hurbana je spojená finančná odmena vo výške 25-násobku priemernej mesačnej nominálnej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky zverejnenej Štatistickým úradom Slovenskej republiky za predchádzajúci rok zaokrúhlený nahor na celé euro.

Sabaka ešte v máji 2021 hovoril, že dlhodobé nežiadúce účinky vakcíny sú vraj žiadne. Zároveň však nevieme, aké budú, lebo nevieme pretočiť čas

V diskusnej relácii televízie Markíza Na Telo sa stretli lekári, ktorí odpovedali ja na otázky od divákov. Väčšinou hovorili o očkovaní a s ním spojené otázky.

Divák sa opýtal lekárov, aké sú dlhodobé nežiadúce účinky vakcín proti koronavírusu. Lekár Peter Sabaka odpovedal razantne, že dlhodobé nežiadúce účinky sú žiadne. Moderátor mu ale pripomenul, že ľudia sa neustále pýtajú, ako môžu vedieť čo urobia vakcíny po rokoch, keď ich ešte celé roky skúšať nemohli.

Lekárka Baťová odpovedala, že tí, ktorí boli v klinickej štúdii budú pozorovaní ešte dva roky. Dodala však, že nevieme pretočiť čas a preto nevieme, aké budú výsledky o dva roky. Sabaka dodal, že pri žiadnych vakcínach ešte neboli pozorované dlhodobé nežiadúce účinky a tieto vakcíny nie sú odlišné natoľko, aby sme ich práve pri týchto mali mať. „Jednoducho neexistuje žiadny mechanizmus, ktorý by mal viesť k nejakým dlhodobým nežiadúcim účinkom.“ povedal.