Zo sveta

Obrovská masa migrantov je na poľských hraniciach. 12-tisíc vojakov je pripravených na ochranu hraníc

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Európa rieši koronavírus a zavádza opatrenia. Odborníci hovoria o tom, aby sme sa nestretávali vo veľkých skupinách a nepovoľujú sa veľké podujatia. To však netrápi migrantov, ktorí sú na poľsko – bieloruských hraniciach.

Stovky až tisíce migrantov sú medzi mestami Kužnica a Bruzgi čo je od slovenských hraníc len niečo cez sedem hodín cesty. Táto masa migrantov sa snaží dostať do Poľska. Na záberoch agentúry Reuters je vidieť, že na niektorých miestach prestrihávajú ostnatý plot a na poľských policajtov hádžu dymovnice.

Poľsko obviňuje vládu bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka, že priváža migrantov z Blízkeho východu a Afriky a potom ich prevádza cez hranicu do EÚ v snahe destabilizovať Úniu v rámci odvety za sankcie, ktoré Brusel uvalil na Minsk. Poliaci museli zvýšiť bezpečnosť na svojej strane, no napätie sa zvyšuje.

Média v Poľsku tvrdia, že na hraniciach sa zhromaždili najmä Kurdi zo severného Iraku, ktorých k hraniciam previezli z Minska v uplynulých 24 hodinách. Z videozáznamov vyplýva, že imigrantov sprevádzajú a koordinujú vojaci a dôstojníci bieloruskej pohraničnej stráže informuje Onet.pl. 12-tisíc poľských vojakov je pripravených chrániť hranice.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *