Slovensko

Obrovská bitka na Slovensku medzi osadníkmi a migrantmi z Afganistanu (Video)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Obrovská bitka sa strhla na severovýchode Slovenska v meste Medzilaborce medzi osadníkmi a migrantmi z Afganistanu. Niektorí brali do ruky aj kamene a dôvodom mali byť miestne dievčatá, informuje televízia JOJ.

„Konflikt vznikol niekde inde, tam migrant zobral kameň a udrel ním Róma,“ hovorí náčelník MSP Medzilaborce Martin Dimun. „Tak počuli bitku, tak prišli tu, zastať sa za chlapca. Oni chceli preskočiť plot a chceli ich zbiť,“ hovorí svedok incidentu. 

Do bitky sa malo zapojiť 50 ľudí a na celú situáciu boli len dvaja mestskí policajti. Maloletí migranti z Afganistanu ešte nepoznajú miestne pomery. „Nepoznajú prostredie, je tam aj jazyková bariéra a dostali sa do kontaktu s väčšou skupinou obyvateľov,“ informuje riaditeľ zariadenia pre maloletých migrantov v Medzilaborciach Vladislav Fejo.