Zo sveta

Objavila sa nová zákerná mutácia covidu. Neodhalia ju dokonca ani PCR testy

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Brazília vyhlásila stav najvyššej pohotovosti. V meste Belém sa objavila nová podvarianta covid mutácie delta známa ako AY.33. Nedokážu ju rozpoznať rýchlotestami ani PCR testy. Lekári odhalili jej prítomnosť až potom, čo zaslali na sekvenovanie 166 vzoriek pacientov z hlavného mesta štátu Pará, ležiaceho na severe tejto latinskoamerickej krajiny.

Analýzy spomínaných vzoriek boli vykonané v septembri. Podľa ministerstva zdravotníctva štátu Pará pacienti vykazovali symptómy choroby COVID-19, testy u nich však chorobu nepotvrdili. Boli preto zaslané na sekvenovanie, ktoré má odhaliť výskyt nových mutácií. Pacienti medzitým zostali pre istotu dva týždne v izolácii, kým analýza odhalila u niektorých z nich subvariantu AY.33, informuje web globo.

Úrady zatiaľ o tomto prípade neposkytli viac informácií. Nevie sa, o ktorých pacientov išlo, odkiaľ pochádzajú ani akej sú národnosti, doplňuje webová stránka noticias.uol.com.br.

Osoby, u ktorých bola subvarianta delty zistená, však údajne nemali vážnejšie problémy, lebo boli proti chorobe očkovaní. Uviedol to riaditeľ pre zdravotný dohľad v Belému Cláudio Salgado, ktorý pri tej príležitosti znovu vyzval na podstúpenie vakcinácia tých, ktorí tak ešte neurobili.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *