adplus-dvertising

Občianske hliadky v Trnave môžu robiť len Rómovia. Aktivista si myslí, že je to diskriminácia

Známy občiansky aktivista Radovan Hynek podal na mesto Trnava trestné oznámenie. Nepáčia sa mu totiž mestom nastavené kritéria pri výberovom konaní na pozíciu členov rómskej poriadkovej hliadky. Považuje ich za diskriminačné. “Domnievam sa, že týmto dosiaľ neznámy páchateľ diskriminoval ostatné národy, národnosti, rasy a etniká, ktoré sa preto nemajú možnosť na tejto pozícii zamestnať.“ uvádza aktivista Hynek vo svojom trestnom oznámení.

Po zverejnení informácie, že mesto Trnava zriadi rómsku poriadkovú hliadku, podal známy občiansky aktivista Radovan Hynek trestné oznámenie.

,,Na oficiálnu stránku mesta Trnava bol umiestnený oznam o výberovom konaní na dve pozície zamestnanca miestnej občianskej poriadkovej hliadky a medzi kritériami bola aj táto požiadavka : ,príslušník marginalizovanej komunity, predovšetkým rómskej!“ Týmto spôsobom sú diskriminované ostatné národy, národnosti, rasy a etniká, ktoré sa kvôli tejto požiadavke nemôžu uchádzať o tieto pracovné miesta. Jednoznačne bola naplnená skutková podstata trestného činu rasizmu, diskriminácie a extrémizmu!“ napísal Hynek na sociálnej sieti Facebook, pričom uverejnil aj potvrdenú kópiu svojho trestného oznámenia.  

Trnavská samospráva získala na zriadenie poriadkovej služby nenávratný finančný príspevok viac ako 40-tisíc eur. Projekt rómskej hliadky je finančne zabezpečený na dvojročné obdobie. Členovia hliadky vzídu z výberového konania, podľa ktorého by to mali byť Rómovia.

Sme veľmi radi, že čítate Magazín 1! Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte zdieľaním tohto článku. ĎAKUJEME

zdroj: prehladsprav.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.