O dva týždne by nás malo čakať celoplošné testovanie, kto nepôjde, bude musieť byť opäť doma

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Predseda vlády Igor Matovič v diskusnej relácii na TA3 „V politike“ potvrdil, že chce o dva týždne pred Vianocami ďalšie celoplošné testovanie. Cieľom je dostať sa na hranicu pod 500 nakazených denne a pod tisíc hospitalizovaných ľudí v nemocniciach.

Nepôjde však o dobrovoľné testovanie „Ak by sme mali mať dobrovoľné testovanie a príde 30 percent ľudí, tak to potom nemá zmysel. Potom je jediné riešenie a to je lockdown na tri týždne,“ povedal premiér v relácii V politike.

 „Veľa tých víkendov nezostáva,“ poznamenal s tým, že presnú formu treba zvoliť. „Ale v podstate ten model typu, že si dáme lockdown, a pre ľudí, ktorí sa zúčastnia masívneho testovania, ten lockdown neplatí, sa nám overil,“ dodal.

Po ďalšom masívnom testovaní môže prísť opäť model s negatívnymi certifikátmi, pretože sa osvedčil. Viac by sme sa mali dozvedieť po rokovaní ústredného krízového štábu. 

Matovič dodal, že na Vianoce nebude zákaz cestovania, ale ľuďom sa bude odporúčať, aby necestovali.