Nový taliansky minister školstva chce odstrániť zo škôl kríž: "Nesmú vykazovať jeden symbol!" - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Nový taliansky minister školstva chce odstrániť zo škôl kríž: “Nesmú vykazovať jeden symbol!”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Taliansky minister školstva Lorenzo Fioramonti vyhlásil, že zvažuje odstránenie kresťanských krížov zo škôl, aby zdôraznil ich svetskú povahu, čo vyvolalo veľký rozruch.

“Verím v sekulárne školstvo, myslím si, že školy musia byť sekulárne a umožniť všetkým kultúram, aby sa mohli vyjadriť a najmä aby nevykazovali jeden symbol,” uviedol nový minister školstva, ako informovala tlačová agentúra ANSA.

Vodca Ligy Matteo Salvini ministra okamžite odsúdil.

“Oriana Fallaciová mala pravdu. Problém je, že niektorí Taliani zabúdajú na svoje korene a popierajú našu históriu. Taliansko stráca svoju identitu” povedal Salvini.

Generálny tajomník talianskej biskupskej konferencie (CEI) Stefano Russo uviedol, že postoj Fioramontiho je “neuvážený”.

Tieto symboly potrebujeme v prítomnom čase. Krucifix neubližuje a nikoho neuráža. Je to úplne pozitívne znamenie, “uviedol Russo.

Minister Fioramonti uviedol, že bol “zdesený mediálnym humbukom”, z čoho vyplýva, že tento problém nie je na dnešnom programe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *