Nový prieskum: Kotlebovci druhou najsilnejšou stranou! - MAGAZÍN 1
Slovensko

Nový prieskum: Kotlebovci druhou najsilnejšou stranou!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Smer – SD by sa nedostal cez hranicu 20 percent, napriek tomu by podľa prieskumu agentúry Phoenix vyhral voľby do Národnej rady SR. Druhé miesto by obsadila Ľudová strana Naše Slovensko, v najtesnejšom závese potom koalícia strán Progresívne Slovensko a Spolu – OD. Rozhodnutých ísť voliť bolo 61,4 percenta.

Prieskum Voľby do Národnej Rady SR bol vykonaný on-line metódou v dňoch 9. – 23. septembra 2019 na vzorke 1192 respondentov, ktorí predstavujú reprezentatívnu vzorku obyvateľov Slovenskej republiky vo veku od osemnástich rokov.

Na otázku, ak by sa voľby no NR SR konali teraz, komu by ste osobne dali svoj hlas, odpovedalo 18,5 percenta opýtaných, že Smer – SD, ĽSNS by volilo 13,6 percenta, koalíciu PS-Spolu 13,5 percenta.

V minulých voľbách najsilnejšia opozičná strana Sloboda a Solidarita by získala osem percent, Druckerova Dobrá voľba by sa tiež dostala podľa tohto prieskumu do parlamentu s 5,9 percentami, rovnako aj Kiskova strana Za ľudí, ktorú by volilo 5,8 percenta.

Do NR SR by prešli aj koaličná SNS (5,8 %), opozičné strany Kollárova Sme rodina (5,7 %), KDH (5,5 %) a OĽaNO (5,2 %).

Koaličný Most-Híd by zostal tesne pred zvolením do NR SR s 4,2 percentami. Strana Eduarda Chmelára Socialisti.sk by získala dve percentá.

zdroj: parlamentnelisty.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *