Politika

Nový prieskum: Kotlebovci druhou najsilnejšou stranou!

Smer – SD by sa nedostal cez hranicu 20 percent, napriek tomu by podľa prieskumu agentúry Phoenix vyhral voľby do Národnej rady SR. Druhé miesto by obsadila Ľudová strana Naše Slovensko, v najtesnejšom závese potom koalícia strán Progresívne Slovensko a Spolu – OD. Rozhodnutých ísť voliť bolo 61,4 percenta.

Prieskum Voľby do Národnej Rady SR bol vykonaný on-line metódou v dňoch 9. – 23. septembra 2019 na vzorke 1192 respondentov, ktorí predstavujú reprezentatívnu vzorku obyvateľov Slovenskej republiky vo veku od osemnástich rokov.

Na otázku, ak by sa voľby no NR SR konali teraz, komu by ste osobne dali svoj hlas, odpovedalo 18,5 percenta opýtaných, že Smer – SD, ĽSNS by volilo 13,6 percenta, koalíciu PS-Spolu 13,5 percenta.

V minulých voľbách najsilnejšia opozičná strana Sloboda a Solidarita by získala osem percent, Druckerova Dobrá voľba by sa tiež dostala podľa tohto prieskumu do parlamentu s 5,9 percentami, rovnako aj Kiskova strana Za ľudí, ktorú by volilo 5,8 percenta.

Do NR SR by prešli aj koaličná SNS (5,8 %), opozičné strany Kollárova Sme rodina (5,7 %), KDH (5,5 %) a OĽaNO (5,2 %).

Koaličný Most-Híd by zostal tesne pred zvolením do NR SR s 4,2 percentami. Strana Eduarda Chmelára Socialisti.sk by získala dve percentá.

zdroj: parlamentnelisty.sk

8 Replies to “Nový prieskum: Kotlebovci druhou najsilnejšou stranou!

  1. MUŽ + ŽENA = RODINA
    tahle rovnice platila odjakživa ….
    …. proto si myslím, že NE pan KOTLEBA by měl vysvětlovat, ale my všichni bychom měli být obeznámeni s tím, kdy v DEMOKRATICKÉ EU VYŠLO NAŘÍZENÍ, KTERÉ TO POPÍRÁ a od kdy V DEMOKRATICKÉ SPOLEČNOSTI HROZÍ TRESTNÍ STÍHÁNÍ ZA JINÝ NÁZOR – zvlášť když se netýká agresívního napadání ani jiných útoků. –
    Mám stejný názor – a je starý jak lidstvo samo … RODINA = MUŽ + ŽENA + DĚTI !!!

  2. Tak toto je ďalší cirkus a eate ten dôvod. To naozaj išli všetci blbci za policajtov? Napíšu že za trestný čin hanobenia rasy, etnika, alebo náboženstva odkedy je LGBTI rasa, etník, alebo náboženstvo,? K akému hanobenia tam došlo, keď aj ústava uznáva manželstvo a rodinu len muža, ženu a deti.

  3. Plne s vami všetkými súhlasím. Mám taký pocit, že liberáli ovládajú aj naku , alebo sa naka bojí mediálneho linču liberálnych médií . Odsúdit niekoho za názor nie je ani z daleka demokratické.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *