Nový extrémne zmutovaný Covid už zachytili v Európe. Vakcíny nebudú dostatočné - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Nový extrémne zmutovaný Covid už zachytili v Európe. Vakcíny nebudú dostatočné

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Nový superzmutovaný koronavírus sa objavil v Juhoafrickej republike a šíri sa do sveta. Prvý prípad tohto mutanta sa už objavil v Belgicku. Ide o prvý prípad tohto vírusu v Európe.

Správu potvrdil aj belgický virológ Marc Van Ranst na svojom profile na sociálnej sieti Twitter. Vírus zachytili pri občanovi, ktorý sa vrátil z Egypta. Príznaky ochorenia sa u neho prejavili 22. novembra, píše BBC.

„Nie je nič horšie, ako nový variant koronavírusu, ktorý sa objavil v Juhoafrickej republike,“ tvrdí nemecký odborník v oblasti zdravotníctva Karl Lauterbach. Viacerí vedci z celého sveta majú obavy.

Vedci plánujú variant s označením B.1.1.529 pomenovať „Nu“. „Je to neuveriteľne silne zmutovaný vírus,“ uvádza profesor Tulio de Oliveira, riaditeľ epidemiologického centra v JAR. Pre BBC uviedol, že nový variant vznikol nezvyčajnou konšteláciou mutácií a je veľmi odlišný od iných variantov, ktoré doteraz kolovali po svete. „Tento variant nás prekvapil. Urobil veľký skok v evolúcii,“ dodal Oliveira.

Tento vírus NU má už 32 mutácii, čo je podľa vedcov obrovský problém. Obavy už majú ale viaceré krajiny sveta. Veľká Británia, Izrael, Singapur či Japonsko už pristúpili k razantnému obmedzeniu vstupu ľudí z JAR, Mozambiku, Namíbie, Lesotha, Botswany, Eswatini( bývalé Svazijsko) či Zimbabwe. 

Vakcína proti tomuto supermutantovi nebude dostatočná, tvrdí britský minister zdravotníctva Sajid Javid, ktorý tvrdí, že očkovanie bude až o 40% menej účinné. Práve vysoký počet mutácií môže znamenať, že vírus ľahšie prekoná imunitu a bude nákazlivejší. V porovnaní s variantom delta má totiž „Nu“ až dvakrát toľko mutácíi

5 Replies to “Nový extrémne zmutovaný Covid už zachytili v Európe. Vakcíny nebudú dostatočné

  1. Ten vírus je viac prefíkaný,ako celé naše a svetové konzílium odborníkov,keď tak cieľavedome mutuje a výhradne ide po ľudskej rase,aby ju vyhladil.Naskytá sa aj možnosť,že pán Bill Gates po rozvode,dostal skrátka chuť na černošky…

  2. To zas tí vedci čo hlásali že ich tá kvázi vakcína ochráni na 90+℅?
    Zas len bu bu bu a vystrašení ľudkovia čo nepoužívajú vlastný mozog, šup ho do radu na “mňamku-vakcínku”.

  3. Milí plandemickí teroristi, architekti a poskokovia kovidovej mediálnej pyramídovej hry v London City a na Slovensku! Myslel som, že ďalšia vaša podpásovka bude virus Marburg…a netrafil som! Je to NU! Čert aby sa v tom vyznal, v tých vašich produtoch! Ale aspoň skončí kovid 19, tak ako úplne skončila chrípka. A je vraj neuveriteľne zmutovaný! No iste nieje tak zmutovaný ako sú zmutované psychické choroby angloamerických pohlavárov zavádzajúcich kovidopodvodný fašizmus. Radšej by som na Slovenskú nazval ten vírus “NO”. To by sa lepšie hrozilo ľuďom na Slovensku z TV prijímača – debilizátora. Pekná pani moderátorka na Mrzkíze by mohla hroziť obyvateľstvu za nedodržiavanie dopatrení so dvihnutým prstom: NoNoNo!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *