adplus-dvertising

Novozvolený europoslanec Radačovský zotrel štandardných politikov jedným vyhlásením: „Neurážajte prosím mojich voličov“

Čerstvo zvolený europoslanec a bývalý sudca Miroslav Radačovský sa vyjadril k všetkým politikom štandardných strán, ktorí už teraz odmietajú spoluprácu s poslancami za ĽSNS.

Aj keď Miroslav Radačovský kandidoval, ako nezávislý, na kandidátnej listine Ľudovej strany Naše Slovensko, politici zo štandardných strán s ním odmietajú spoluprácu v európskom parlamente. Vyjadril sa tak napríklad poslanec neoliberálnej strany Progresívne Slovensko Šimečka, Beňová za SMER, a aj ostatní novozvolení europoslanci zo Slovenska.

Aj premiér Peter Pellegrini sa vyjadril, že na 12 z 14 poslancov zo Slovenska sa bude dať spoľahnúť v Európskom parlamente a budú hájiť Európske Slovensko.

„Vážení kolegovia europoslanci, Slovensko rozhodlo vyslať 13 poslancov do EP, aby obhajovali záujmy Slovákov podľa najlepšieho vedomia a svedomia. Ešte sme ani nezasadli do poslaneckých lavíc a už poniektorí z nás, zástupcov Slovenska, sa navzájom urážajú, dehonestujú, ba dokonca používajú výrazy „nepodáme Vám ruku“, „nikto Vám ruku nepodá“, „ste tu zbytočne zvolení“, nikto s Vami ani rozprávať nebude“, „nepôjdeme s Vami na obed“. Nie je to dobré, nie je to v záujme Slovenska a, nehnevajte sa, urážate a dehonestujete tých, ktorí aj mne dali svoj hlas. Môžeme mať rôzne názory na dielčie problémy, ale vždy musíme mať spoločný záujem na tom, aby naša vlasť Slovensko, bola suverénnym národným štátom v rámci EÚ.“ uviedol Miroslav Radačovský.

Radačovský chce spájať všetkých poslancov, aby neškodili Slovensku „Ja osobne urobím všetko pre to, aby sme na ten obed išli spoločne, ja urobím všetko pre to, aby sme si podávali ruky a to s každým europoslancom a spoločne riešili problémy vo vzájomnej úcte tak, aby to nebolo na škodu nielen Slovensku, ale žiadneho národnému štátu. A určite tento sľub splním, pretože je to v záujme tých, čo ma volili, ale aj tých, čo volili Vás. “ dodal.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.