Novinári zistili neprijemne veci o Macronovi. Je vraj osamelý, vyhorený a v úrade má chaos - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Novinári zistili neprijemne veci o Macronovi. Je vraj osamelý, vyhorený a v úrade má chaos

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Francúzsky prezident Emmanuel Macron sa vraj ocitol takmer na dne. Je osamelý, poradcovia ho opustili a prezident údajne prakticky vnútorne vyhorel. V sídle francúzskych prezidentov, v Elyzejskom paláci, vraj panuje chaos. Informuje o tom server francúzskeho denníka Le Parisien.

Prezident Emmanuel Macron sa vraj nachádza tesne pred zrútením a čelí vyhoreniu. Denníku Le Parisien to prezradil zdroj z okolia prezidenta. Macron sa vraj cíti na dne. “Je v stave … ako keby sa topil,” prezradil zdroj z okolia prezidenta. “Nie je ďaleko od osobného vyhorenia,” zaznelo tiež z okolia prezidenta.

Prvá dáma Brigitte Macronová sa vraj snaží svojmu mužovi v maximálnej možnej miere pomôcť, snaží sa udržať zdanie normálnosti, ale na rozdiel od novinárov, ministrov a poslancov vída svojho muža bez make-upu a má o neho obavy, lebo dobre vidí, ako je zničený . Pritom ešte nie je ani v polovici svojho päťročného funkčného obdobia. Do úradu sa dostal v máji 2017.

Macrona navyše čaká dôležitá úlohu. Počas apríla by mal predostrieť analýzu pomerov vo Francúzsku a navrhnúť smer, ktorým by sa Francúzsko malo ďalej uberať.

Možno aj preto časť Macronových spolupracovníkov popiera, že by prezident bol vyčerpaný, a hovorí o ňom ako o mužovi plnom elánu. “Je to bojovník,” uviedol na adresu Macrona Jean-Marc Borello z neziskovej organizácie Goupe SOS, ktorý s Macronom tiež spolupracuje. Ministerka pre rodovú rovnosť Marlene Schiappa tvrdí, že sa reči o Macronovom vyhorenia nezakladajú na pravde. Macron je vraj vážnejší ako predtým, ale stále srší energiou.

Denník však oponuje, že realita je iná. Pri jednej z debát v regiónoch, kde odpovedal na otázky občanov, sa okolo seba v jednej chvíli zúfalo rozhliadol a zvolal. “Je tu niekto, kto mi pomôže? Je tu niekto, kto pre mňa pracuje? “Zvolal zúfalo. “Macron je osamotený, veľmi osamotený,” doplnil k tomu denník, podľa ktorého prezidenta opustila väčšina poradcov, ktorí s ním tiahli kandidátsky voz počas volebnej kampane. “Každý, komu veril, odišiel,” zhrnul situáciu denník.

Prezident si vraj nedokázal nájsť spolupracovníkov ani do Elyzejského paláca, do sídla prezidentov. Palác je vraj poloprázdny a Macronovi kritici tvrdia, že v ňom vládne chaos. Prezident je nútený sám reagovať aj na veci, ktoré by inak riešili jeho podriadení. Zodpovedá aj na správy naštvaných, nespokojných či rozezlených občanov. Snaží sa odpovedať naozaj poctivo a aj to mu uberá veľa energie.

Denník upozorňuje, že mnoho ľudí Macrona neľutuje. “Chcel tú prácu? Má ju! “Zaznelo v článku od jedného z občanov.

Obklopil sa niekoľkými neformálnymi poradcami, medzi ktorých patria François Bayrou, Richard Ferrand alebo Jean-Marc Dumontet, ale ani tu so svojim priaznivcom nezavďačil. Domnievajú sa, že tieto sivé eminencie majú na hlavu štátu neblahý vplyv.

Sám Macron sa vraj lepšie cíti v politike Európskej únie v Bruseli ako v domácich vodách.

Zdroj: parlamentnilisty.cz Preklad: Magazin1.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *