Politika Zo sveta

Noví Europoslanci sa majú na čo tešiť. Takéto astronomické sumy budú dostávať!

Za necelé dva mesiace tu máme voľby do Európskeho parlamentu a podla všetkého sa budú meniť staré tváre za nové. Prieskum ukazuje na druhom mieste Kotlebovú ĽSNS vo voľbách do EP.,

Pozreli sme sa na to, koľko budú zarábať poslanci v Bruseli, a čo všetko im bude preplatené.

Podľa oficiálnej stránky Euro Parlamentu, má každý poslanec mesačný plat
6.824,85 € v čistom.

Ďalej sa im prepláca cestovné z ich vlastnej krajiny do práce vo výške 4 243€ (letenky, lístok na vlak).

Diéty v Bruseli a Štrasburgu majú vo výške 304€ na deň, a v tom sa počíta ubytovanie, strava a ostatné veci stým spojené.

Diéty mimo EÚ majú vo výške 152€ a Hotel sa im prepláca osobitne.

Nájomné v Bruseli, paušál za telefón, kancelária alebo poštovné sa im prepláca mesačne vo výške ďalších 4 299€.

Ak chce ísť poslanec na jazykový kurz, dostane na to 5000€.

To, ale nie je z ďaleka všetko. Na svojich asistentov budú poslanci dostávať dokopy mesačne sumu 21 209€, ktoré im rozdelia na mesačné mzdy.

Po skončení mandátu budú dostávať ešte po dobu dvoch rokov sumu
7 956,87 € mesačne.

Zaslúžia si podla Vás Europoslanci takéto odmeny za svoju prácu? Cítite ich prácu na zlepšení vášho života? Zdieľajte tento príspevok a vyjadrite sa, aby bola verejnosť infromovaná.

6 Replies to “Noví Europoslanci sa majú na čo tešiť. Takéto astronomické sumy budú dostávať!

  1. Určite zaslúžia. Ceny všetkého stúpajú. Je drahota všade. Len neviem, kde berie únia tú ohromnú sumu peňazí pre tých, čo nič pre občanov nerobia. A pre tých, čo pracujú, vytvárajú hodnoty nie sú peniaze.

  2. Thank you for all of the work on this web site. Betty takes pleasure in setting aside time for investigation and it is easy to understand why. My partner and i hear all about the powerful way you offer important thoughts via this web site and attract response from others on that area so our girl is learning a lot. Have fun with the remaining portion of the year. You are always conducting a really good job.

  3. Thanx for the effort, keep up the good work Great work, I am going to start a small Blog Engine course work using your site I hope you enjoy blogging with the popular BlogEngine.net.Thethoughts you express are really awesome. Hope you will right some more posts.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *