Spoločnosť

Nové pravidlá na Facebooku! Čaká nás najväčšia cenzúra a mazanie pronárodných skupín?

Najväčšia svetová sociálna sieť na internete „facebook“ začne od budúceho týždňa, kontrolovať obsah, ktorý podporuje belošský nacionalizmus a separatizmus.

V podstate to znamená, že príspevky, obsah a ostatné vyjadrenia na podporu bielej rasy alebo vyjadrenie sympatii, k tomuto etniku, bude trestané v podobe cenzúry, blokovania a mazania účtov či stránok a skupín.

Sieť chce takýmto spôsobom prestať šíriť nenávisť voči iným rasám a šíriť nenávistné prejavy, napríklad voči migrantom či moslimom.

Môžeme teda očakávať, od takéhoto kroku, tejto spoločnosti mazanie rôznych politcko-nevhodných skupín na základe pravidla, ktoré nieje úplne jasne definované? Čo je pre facebook definícia nacionalizmu alebo podpora vlastného etnika? Aké príspevky budú mazané?

Čaká nás asi najväčšia cenzúra na sociálnej sieti a veľa národovcov si bude musieť dávať pozor na to, čo bude dávať na svoj facebookový profil. Je možné, že skupiny, kde sú desaťtisíce ľudí a šíria tam slobodne svoje myšlienky, budú podla nových pravidiel mazané.

6 Replies to “Nové pravidlá na Facebooku! Čaká nás najväčšia cenzúra a mazanie pronárodných skupín?

  1. Nešírte prosím Vás HOAXY, táto správa je hlúposť, a bola na rôznych stránkach uvedená v minulosti už mnohokrát, vždy je tam slovné spojenie OD BUDÚCEHO TÝŽDŇA….. Neverte naozaj všetkým somarinám čo kto napíše, uvidíte že od budúceho týždňa sa v tomto NIČ NEZMENÍ !

  2. Čo keby ste na stránku pridali widget pre zdieľanie aj na VK… Máte tak možnosť spropagovať sociálnu sieť, na ktorú nemá FB žiadne páky… 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *