Slovensko

Nové nariadenia hygienikov: Aj mŕtvy musí mať nasadené rúško

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Pandémia ja vo vrchole a nariadeniami sa musia riadiť aj pracovníci pohrebných služieb. Jedným z nich je aj to, aby zosnulý mal nasadené rúško. Pracovníci pohrebných služieb tvrdia, že je to zbytočné.

„Počet nebohých a teda aj pohrebov stúpol dvoj až trojnásobne,“ hovorí Stanislav Kopko z košickej pohrebnej služby pre televíziu Markíza.

S pochovávaním ale problém nie je a poučili sa už z minulej vlny. V hlavnom meste sa na tretiu vlnu pripravili a zvýšili kapacity chladiarenských boxov a zvýšili pohrebné tými.

Od februára platí usmernenie, podľa ktorého má mať na sebe rúško aj zosnulý.

„Môže dochádzať k vytlačeniu vzduchu z dýchacích ciest, kde sa môže nachádzať vírus. Cieľom tohto opatrenia je ochrana osôb, ktoré s telom manipulujú,“ vysvetľuje Daša Račková, hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva.

Podľa pracovníkov z pohrebných ústavov je ale toto nariadenie zbytočné. Ich pracovníci používajú ochranné prostriedky ako sú plášte či rukavice.

9 Replies to “Nové nariadenia hygienikov: Aj mŕtvy musí mať nasadené rúško

  1. Debili čo vymýšľajú opatrenia sa čudujú že ich ľudia nechcú dodržiavať.No prečo asi?Pretože ak niekto vymyslí takú stupiditu tak určite to nemá v hlave v poriadku a takých ľudí určite nebudem počúvať ak sa to týka zdravia a života ľudí.

    1. Ste zbalzni ….to nerespukteje mrtvychh….spinavost ..hamba pre slovensko tolko …co sa stane doma je nenormalne byvam v spaniesku ale nas ne natlacia aby sme sa ockovaly …blazniiiii🤮

  2. To kto takú blbosť vymyslel, dávať mŕtvym rúška… určite Matovič, však, kopnite toho trnavského debila do riti tak, že sa prepadne do Západného Nemecka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *