Nová vláda oklamala desaťtisíce živnostníkov a státisíce občanov - MAGAZÍN 1
Slovensko

Nová vláda oklamala desaťtisíce živnostníkov a státisíce občanov

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Stále viac hlasov z praxe, stále viac občanov sa ozýva z reálu. Ak mal byť záchranný balíček pomoci na prvý pohľad aspoň nejakou náplasťou na vzniknutú situáciu, na zastavenie prevádzok a pod, tak v skutočnosti sa jedná iba o klamstvo s cieľom vlády ušetriť kde sa dá.

V prípade živnostníkov malo ísť napríklad o odškodné podľa poklesu tržby. Ak ste si mysleli, že sa to týka každého živnostníka, zostali ste mnohí sklamaní a čo je horšie, takpovediac už teraz na nule, inak povedané, na mizine. Príspevok od štátu dostanú len tí, ktorí boli dobrovoľne alebo povinne poistení v sociálnej a zdravotnej poisťovni a zároveň nemali v týchto inštitúciach ako aj na daňovom úrade žiaden dlh a teda akékoľvek omeškanie. Štát na jednej strane zakazuje, Zoberie zo dňa na deň živiteľom rodín tržby a na strane druhej diktuje podmienky, ktorým živiteľom dá aspoň ako takú náplasť až do výšky 540,-€ mesačne. A čo ak živnostník práve svojim príjmom pravidelne splácal svoj dlh? Čo ak mal stanovené splátkové kalendáre? Vláda im nedá nič a v podstate zaútočila na najslabších v spoločnosti, zodvihla bič na chudobu! Nezabúdajme, že živnostníci majú množstvo rôznych nákladov spojených so svojou prácou. Prenájmy, platby za energie, licencie, odvody… Toto sa nepodarí ani tomu, čo tých 540 eur dostane!

4,2 milióna exekúcií, tisíce dlžníkov, útok na najslabšie vrstvy obyvateľstva

Rôzne štatistiky, čísla, vyjadrenia nám neustále hovoria o hrozbe chudoby, o nedôstojnosti životnej úrovne. Niektorí si možno ani neuvedomujeme, že v posledných rokoch tu až 270 tisíc občanov nemalo v zime čím kúriť, keďže nemali peniaze na kúpu dreva. Veľká nadpolovičná skupina rodín, ktorá mala problém s platením základných účtov spojených s bývaním tu bola už pred touto koronakrízou. Patríme medzi štáty EÚ, kde je najväčší nárast zadlžovania domácností. Nečudo, že nie každý to zvláda a je tu zjavne s tým spojený negatívny ukazovateľ, priam raritné číslo 4,2 milióna exekučných podaní, čo je na cca 5,5 milionový štát priam neúnosné číslo. Podľa informácii zástancov tzv. exekučnej amnestie (mimochodom, legislatívne zrejme nepriechodná) sa jedná o zhruba 1,2 milióna občanov, ktorí majú exekúciu aspoň jedinú. Tisíce dlžníkov v poisťovniach, DÚ, exekúcie…. Určite si viete ľahko predstaviť koľkí to z vás vlastne dostanú od vlády tú maximálnu náplasť 540,-€. Spomeňme ešte jedno prvenstvo v rámci štátov EÚ. Na Slovensku sa už tak šetrí na všeličom, že mladí ľudia až vo veku 35 rokov opúšťajú spoločnú domácnosť svojich rodičov.

Odklady splátok úverov?

Áno, ale opäť s podmienkami a pravdepodobne neustále plynúcimi úrokmi. Štátny tajomník ministerstva financií otvorene – pre bežných ľudí je toto riešenie nevýhodné. Napriek tomu vládna koalícia vysupuje jednohlasne v prospech bánk. Tých bankárov, ktorí vyryžovali za minulý rok na Slovákoch 600 miliónov zisku. Dá sa ešte vôbec hovoriť o spravodlivej vláde?

T.R.

Ani túto správu sa nikdy nedočítate v médiách hlavného prúdu! Pomôžte nám preto udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *