Spoločnosť

Nová vláda oklamala desaťtisíce živnostníkov a státisíce občanov

Stále viac hlasov z praxe, stále viac občanov sa ozýva z reálu. Ak mal byť záchranný balíček pomoci na prvý pohľad aspoň nejakou náplasťou na vzniknutú situáciu, na zastavenie prevádzok a pod, tak v skutočnosti sa jedná iba o klamstvo s cieľom vlády ušetriť kde sa dá.

V prípade živnostníkov malo ísť napríklad o odškodné podľa poklesu tržby. Ak ste si mysleli, že sa to týka každého živnostníka, zostali ste mnohí sklamaní a čo je horšie, takpovediac už teraz na nule, inak povedané, na mizine. Príspevok od štátu dostanú len tí, ktorí boli dobrovoľne alebo povinne poistení v sociálnej a zdravotnej poisťovni a zároveň nemali v týchto inštitúciach ako aj na daňovom úrade žiaden dlh a teda akékoľvek omeškanie. Štát na jednej strane zakazuje, Zoberie zo dňa na deň živiteľom rodín tržby a na strane druhej diktuje podmienky, ktorým živiteľom dá aspoň ako takú náplasť až do výšky 540,-€ mesačne. A čo ak živnostník práve svojim príjmom pravidelne splácal svoj dlh? Čo ak mal stanovené splátkové kalendáre? Vláda im nedá nič a v podstate zaútočila na najslabších v spoločnosti, zodvihla bič na chudobu! Nezabúdajme, že živnostníci majú množstvo rôznych nákladov spojených so svojou prácou. Prenájmy, platby za energie, licencie, odvody… Toto sa nepodarí ani tomu, čo tých 540 eur dostane!

4,2 milióna exekúcií, tisíce dlžníkov, útok na najslabšie vrstvy obyvateľstva

Rôzne štatistiky, čísla, vyjadrenia nám neustále hovoria o hrozbe chudoby, o nedôstojnosti životnej úrovne. Niektorí si možno ani neuvedomujeme, že v posledných rokoch tu až 270 tisíc občanov nemalo v zime čím kúriť, keďže nemali peniaze na kúpu dreva. Veľká nadpolovičná skupina rodín, ktorá mala problém s platením základných účtov spojených s bývaním tu bola už pred touto koronakrízou. Patríme medzi štáty EÚ, kde je najväčší nárast zadlžovania domácností. Nečudo, že nie každý to zvláda a je tu zjavne s tým spojený negatívny ukazovateľ, priam raritné číslo 4,2 milióna exekučných podaní, čo je na cca 5,5 milionový štát priam neúnosné číslo. Podľa informácii zástancov tzv. exekučnej amnestie (mimochodom, legislatívne zrejme nepriechodná) sa jedná o zhruba 1,2 milióna občanov, ktorí majú exekúciu aspoň jedinú. Tisíce dlžníkov v poisťovniach, DÚ, exekúcie…. Určite si viete ľahko predstaviť koľkí to z vás vlastne dostanú od vlády tú maximálnu náplasť 540,-€. Spomeňme ešte jedno prvenstvo v rámci štátov EÚ. Na Slovensku sa už tak šetrí na všeličom, že mladí ľudia až vo veku 35 rokov opúšťajú spoločnú domácnosť svojich rodičov.

Odklady splátok úverov?

Áno, ale opäť s podmienkami a pravdepodobne neustále plynúcimi úrokmi. Štátny tajomník ministerstva financií otvorene – pre bežných ľudí je toto riešenie nevýhodné. Napriek tomu vládna koalícia vysupuje jednohlasne v prospech bánk. Tých bankárov, ktorí vyryžovali za minulý rok na Slovákoch 600 miliónov zisku. Dá sa ešte vôbec hovoriť o spravodlivej vláde?

T.R.

Ani túto správu sa nikdy nedočítate v médiách hlavného prúdu! Pomôžte nám preto udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

27 Replies to “Nová vláda oklamala desaťtisíce živnostníkov a státisíce občanov

 1. Však podľa príslovia: „Bohatý chudobnému neverí !“
  Neviem, čo iné sa dalo čakať od zmätkovičovej vlády ?! …Táto vláda chaosu klame a doslova zavádza ľudí v priamom prenose… Akosi veľmi rýchlo zabudli na tie svoje predvolebné sľuby ! … Teraz všetci vidia ako pomáhajú … ale bankám !

  1. ze minula vlada tych istych ludi okradala a nechala niekolkych aj zavrazdit to je uplne v pohode, podla vas…ake predvolebne sluby sa tykali tejto situacie a tejto krizy? sa spamatajte

   1. netrepte tu sprostosti, kto z vlády bol obvinený? Naopak Matelko áno, len škoda, že je to premlčané, tak nech sa nespráva ako keby mal svätožiaru na hlave.

 2. Ľudia dostali iba to čo chceli. Tak teraz nech sa naučia s tým žiť. Ako sa to vraví? Keď je somárovi dobre ide sa na ľad šmýkať? Tak toto na to sedí ako riť na šerbeľ.

  1. bolo dobre? tak preco je tento stat v uplnej pr..li, kam sa dostal za poslednych 12 rokov? ci si myslite, ze sa tam dostal za posledny mesiac?

   1. Presne tak. Do parlamentných volieb ekonomika frčala bez problémov, ale odrazu tisícky opatrení, ktoré mali pripravené spasitelia Slovenska sa akosi nedajú uplatniť v praxi. Keby tu bývalá vláda nebola zareagovala na situáciu včas, tak dnes máme výsledky ako Španielsko, či Taliansko a skolaboval by celý náš zdravotnícky systém. A vyhlasovať sa za spasiteľa Slovenska a pritom zablokovať príjmy všetkým živiteľom rodín, to je choré a ekonomika sa z toho dobre dlho nespamätá. Táto vláda padne skôr ako sa skončí epidémia na Slovensku a to ani nie som Sibyla. A všetci Tí darmožráči, čo okrem sprostých rečí nerobia nič v prospech Slovenska, ako Pročko a Remišová, znovu skončia tam, kde patria. Na smetisku dejín, kde už sa zabývali ksichty ako Beblavý, Truban, Kiska, Hlina.Takže veľa šťastia s riadením štátu.

   2. Nie za posledných 12 rokov, to sa strašne pletieš!!! Za posledných cca 30 rokov od takzvanej nežnej revolúcie!!! ČSSR bola vo výrobe potravín takmer sebestačná!!! Dovoz bol iba na tie druhy čo sa u nás nedali dochovať (morské potvory … ) a dopestovať (banány, pomaranče … ) !!! Dlh na jedného občana v bývalej ČSSR v roku pána 1989 bol cca 170 US $ na hlavu!!! A to pri zmenovom kurze cca 17 KČS za 1 US $!!! Priemerná mzda bola v tom čase v ČSSR 3154 KČS !!! Tak, že dlh bol úplne zanedbateľný!!! Dnes je ten dlh cca 8000 € na jedného obyvateľa Slovenska!!! V potravinovej bezpečnosti, teda sebestačnosti sme totálne v prd… máme ju na úrovni iba cca 40%!!!
    Niečo k tomu: https://www.youtube.com/watch?v=sAmN_TuVj94&feature=youtu.be

    1. …ja len k tej potravinovej sebestačnosti…počúval som jedného múdreho pána z odboru a ten tvrdí len 10 – 15%…

 3. vsetko to co je napisane je pravda, ale ti co uz minuly rok nemali na drevo a veľká nadpolovičná skupina rodín, ktorá mala problém s platením základných účtov spojených s bývaním tu bola už pred touto koronakrízou. Patríme medzi štáty EÚ, kde je najväčší nárast zadlžovania domácností. Nečudo, že nie každý to zvláda a je tu zjavne s tým spojený negatívny ukazovateľ, priam raritné číslo 4,2 milióna exekučných podaní, čo je na cca 5,5 milionový štát priam neúnosné číslo. Podľa informácii zástancov tzv. exekučnej amnestie (mimochodom, legislatívne zrejme nepriechodná) sa jedná o zhruba 1,2 milióna občanov, ktorí majú exekúciu aspoň jedinú. Tisíce dlžníkov v poisťovniach, DÚ, exekúcie…. Určite si viete ľahko predstaviť koľkí to z vás vlastne dostanú od vlády tú maximálnu náplasť 540,-€. Spomeňme ešte jedno prvenstvo v rámci štátov EÚ. Na Slovensku sa už tak šetrí na všeličom, že mladí ľudia až vo veku 35 rokov opúšťajú spoločnú domácnosť svojich rodičov.
  To vsetko sa dialo za 12 rokov vlady Smeru a teraz ked je este k tomu Corona kriza, ziadate od vlady, ktora je pri moci mesiac, aby toto vsetko za ten mesiac napravila? ano vsetko sa este zhorsuje, ale bolo to zle uz pred Coronou a vtedy kazdy cusal a este ani teraz sa Vam oci neotvorili? Ved niekto tuto pohromu zapricinil uz davno predtym, ked vladla mafia a hrabala do vlastneho vrecka, preco ste vtedy od Fica, ktory si kupil hodinky za statisice, nepytali na drevo, alebo na zaplatenie pozicky?
  Nema zmysel dalej o tom ani pisat, lebo ked je raz niekto zaslepeny, tak mu oci neotvori ziadny padny argument a le jedno, kto by bol pri moci, okrem minulej vlady, kazdy by bol rovnako vinny, lebo prisluhovaci minulej vlady na nu ani po tom vsetkom, co sa uz prevalilo nedaju dopustit.
  Preco nikto nenavrhne riesenie? Preco kazdy len kyda? Preco su ludia stale ako hyeny? Je mi z toho vsetkeho zle…

  1. Pozdravujem. Však riešenie vyplýva zo samotného článku. Prečo, ak vláda zakázala mnohým zatvárať prevádzky bezpodmienečne, nedáva aj pomoc týmto bezpodmienečne? Prečo zrazu skočili podmienky? Dostaneš štátnu podporu do výšky 540,ň€, ale len za týchto a týchto podmienok? Chápete? Vláda zakázala bez pripomienok vám pre rodinu doniesť tržbu, či zisk, ale teraz bude diktovať podmienky? A kde je tu tá avizovaná spravodlivosť? Však stačí sa pozrieť na čísla koľko je tu dlžníkov, čo je nepochybne aj dielom všetkých vlád od 1992 a vidíme na prvý pohľad, že tú pomoc štátu nedostane takmer nikto.
   Dúfam, že pochopené. Pekný deň

   1. A zdá sa vám spravodlivé aby dostal podporu 540,- E aj ten kto neodvádza príspevky / soc. poistenie, zdrav. poistenie / do štátu? Je to asi tak ako prísť do sporiteľni a pýtať si peniaze hoci má účet ale na ňom si neodložil ani cent? Veď rozmýšľajme triezvo. tento štát nie je dojná krava.

    1. Dosť blbý komentár… jasne že treba každému živnostníkovi pomôcť keď štát nariadil že sa nemôžu otvárať prevádzky… čo myslite koľko zarába kaderníčka v dedine?! Jasné že nemá na odvody ale ona musela investovať a štát jej nedá robotu lebo si ju zháňa sama pre seba a teraz jej nariadila vláda veľké stop. Je to len príklad, nemám ani v rodine kadernicku. Ale ja som živnostník, na soc pois platím vyše 200 € zdravotná okolo 100 a od štátu 100% že nič nedostanem… a aj keby som dostal tých cca 500€ Nno tak to vôbec ale vôbec nepomôže lebo len úver mám 500 elekt a plyn, voda, telefón, dalších 300

    2. Nepleťme pojmy a dojmy !
     Ak niekto neplatí odvody, tak mu má dlh, takže je dlžník a nie neplatič.
     Dlh musí splatiť, takže štát tie peniaze dostane.
     Ak teda štát ZAKÁZAL podnikať, tak by mal preplatiť ušlý zisk, ale táto vláda to platiť nechce a tak namiesto pomoci občanom len špekuluje.
     Neustále sa oháňajú priemernou mzdou, ale preplatiť chcú polovičku.

    3. Vyznáte sa do odvodov živnostníkov asi tak, ako hus do piva.(Vo všetkej úcte ku Vám, bez urážky.) V opačnom prípade by ste taký nezmyselný komentár nenapísali.

 4. Ja zijem v nemecku a podnikam…mam malu firmu a dostal som od Statu 9000 € a Million dalsich firiem tiez…a ine dostavaju tu 15 000 € alebo 25000 €…tomu sa hovori pomoc od statu

 5. Zdravim,
  Účtovníčka mi neskoro prihlasila novú zamestnankynu, upratovačku (jednalo sa o jeden den). Samozrejme pokuta 2000 € bola zaplatena v lehote. No podmienky hovoria jasne v bode 7, nelegalne zamestnaval dva roky spatne, nema narok na pomoc. A tu sa pytam prečo mám byt potrestaný druhý krat? Chybu som si priznal, pokutu zaplatil, tak prečo opäť?
  Keďže mi prevádzku baru a reštiky zavreli, bol som takto prinútený prepustiť všetkých zamestnancov, nakolko vyhlasujú že reštaurácie otvoria ako posledné.
  Z donutenia uzavretý ako mám platiť zamestnancom plat a ešte aj odvody štátu. 15 rokov odchádzam poctivo a keď mám niečo dostať ako pomoc, tak sa štát otočí chrbtom.
  Choré

  1. veľmi ľutujem Tomáša že musel takto dopadnúť, ľúto mi je aj jeho zamestnancov, ktorí nioe svojou lajdáckosťou ostali na dlažbe. Snáď si to zapamätajú pri budúcich voľbách a nepodľahnú mainstreamovej propagande živenej našimi zotročiteľmi o okrádaní Ficom a o spasiteľovi Trnavskom Túkovi Zmatkovičovi. Najväčší okrádač sú totižto naši zotročitelia a o tom sa v médiách nehovorí ani ň. Koľko peňazí z našej ekonomiky vysajú zahraniční vycicavači, čo si z nás spravili krmelec len na znížených mzdách, čo platia našim pracujúcim, vo vzťahu k tomu, čo by museli zaplatiť za tú istú prácu u nich doma? Uvidíme, čo naša nová vláda vymyslí. No príplatky za prácu v noci či nadčas sa asi stanú „prežitkom“ Ficového „okrádania“…. aby ešte tak neskončila aj minimálna mzda…

 6. Ľudia, vy ste si vládu zvolili – tak si láskavo uvedomte, že vy ste ich zamestnávatelia, pretože sú neskutočne dobre platení z vašich daní a celá vláda s poslancami, aj s tou na čele, sú vaši zamestnanci. Ak nie ste s nimi spokojní, treba ich vyhodiť zo zamestnania ! … Takto isto sa to predsa stalo hocikomu z vás v reálnom živote… No nie ?! …
  Ak to funguje v Nemecku – a ľudia sa dočkali pomoci od štátu – ako píše hore Roman, ale u nás nie, tak je všetkým jasné, že problémy robí táto zmätkovičova vláda, ktorá nechce pomôcť ľuďom v núdzi, do ktorej ich dostala vynútenou karanténou a dokonca prezidentka bezcitne podpísala zákon, ktorý sa týka bánk – teda nikto sa tak z „pandémie koronavírusu“ nenabalí ako banky, pretože ľudia z 9 mesačného odkladu splátok budú platiť úroky z úverov ! … To je hyenizmus !!!

 7. Prosim vas p. Matovič už skočite to divadlo nepatrete do vlady. Chceme rozumnych skusenych vladcov Aki SMER a KOTLEBOVCI ktore da všetko do poriatku. A pri vasej vlade len chaus ta strach na ludi davate žiadna korona virus nie. To je vymysel abych ekonomiku zničit a vaša vlada za ten čas chce okradať a rozprodať štat. To nie vaše a narodu patri tak ruki peče od štatnych majetkov. Chodte peče. Ludia za miesac budu povstanie robit. Nechceme vas a ni vašu vladu. Aj tak volby boli zmanepulovane tak ako aj prezidentka kolko vam Amerika za to zaplatila aby ste zdemulovali krasne Slovensko.

 8. presne tak.syn ma zivnosť od munuleho aprila.ale nema narok na naplasť,lebo nema od februara.vraj mu nemaju z čoho vypočítať kedže neplatil odvody,ktoré prvý rok nemusel….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *