Politika

Nová ministerka chce prioritne riešiť podporu pre umelcov v čase pandémie

Nová ministerka kultúry za Matovičove OĽANO Natália Milanová chce zabezpečiť núdzové podpory pre umelcov a bude to jedna z jej priorít, ktorým sa bude venovať. Reagovala tak na výzvu osobností, hercov a umelcov, ktorí prosili o pomoc v čase pandémie koronavírusu.

„Výzvu filmárov evidujem. Zabezpečenie núdzovej podpory pre kultúru bude jednou z prvých vecí, ktorými sa budem nielen ja, ale aj moji kolegovia vo vláde zaoberať,“ uviedla v stanovisku Milanová.

Ľudia však v diskusiách kritizujú výzvu hercov a myslia si, že pomáhať by sa malo viac obyčajným ľuďom, ktorí žijú z oveľa nižších výplat.

9 Replies to “Nová ministerka chce prioritne riešiť podporu pre umelcov v čase pandémie

 1. Tej načisto preplo. Miesto toho aby vyzvala umelcov, aby prispeli tak ona im ide prispievať? Tu vidíte čo za monštrá ste si to zvolili. Nebojte sa bude ich viac, takže sa pripravte na to, aby ste sa nakoniec s toho nezos. Rali.

  1. Za čo maju mať umelci,riešte prvom rade drobných podnikateľov,prevadzky majú zatvorene treba im platiť nájom za priestory,odvody do poisťovni a z čoho keď nie je zárobok narasta len dlžoba. Doma zostava bieda a hlad.To sü podstatne veci a nie umelci ten zaspieva alebo zahra divadlo aj na ulici a zarobi.

 2. No to je už len dôležité !!! … Takže, je mimoriadna situácia a treba prednostne riešiť iné, dôležitejšie, veci – zaobstarať rúška, testovacie sady, pomôcť prednostne zdravotníckemu personálu, seniorom, obyčajným zamestnancom firiem, ktoré museli zatvoriť výrobné prevádzky… atď. a títo, ktorí si rozvážajú zadky na drahých autách, bývajú vo vilách, majú skrine a šatne plné najdrahších a najmódnejších šiat, topánok a kabeliek na každú príležitosť – tak títo sa idú prednostne riešiť ?!! … Nová vláda má teda inak prehodené hodnoty !!!
  Podľa tohto ako sa chová voči občanom svojej vlasti a uprednostňuje bohatú vrstvu, sa odrazí na nálade v národe a ich koniec vo vláde bude rýchly…

 3. Majú Slováci čo si zvolili…….
  Naleteli na krásne recicky Igorka !!!!!
  Kotlebovci sú považovaní za fašistov lebo vidia a pomenujú veci ako sa skutočne majú…ba dokonca táto nová tzv.spravodliva a demokratická vláda im chce ešte aj nadiktovať ktorých zakonne zvolených poslancov nemaju nominovať za predsedov komisií…..viď.ako zase dopadlo dnešné hladovanie….
  Jednoducho Blahu a Kotlebu sa boja
  lebo povedia pravdu.
  Huraaaa….demokracia od Matovičovcov,Sulikovcov,Kiskovcov.

 4. Za čo maju mať umelci,riešte prvom rade drobných podnikateľov,prevadzky majú zatvorene treba im platiť nájom za priestory,odvody do poisťovni a z čoho keď nie je zárobok narasta len dlžoba. Doma zostava bieda a hlad.To sü podstatne veci a nie umelci ten zaspieva alebo zahra divadlo aj na ulici a zarobi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *