Zo sveta

Nóri ešte v septembri rušili opatrenia. Teraz zase sprísňujú, aj pri vysokej očkovanosti

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Severská krajina sa ešte v septembri chválila, že ruší protipandemické opatrenia. Dnes je všetko inak a opäť ich zavádzajú. Aj keď má Nórsko 69,9% plne zaočkovaných, nepomohlo to. Tamojším mestám a obciam zároveň vláda umožní, aby používali tzv. covidové pasy.

„Vláda chce zaviesť nové celoštátne opatrenia na potlačenie nákazy. Nehovoríme však o takých prísnych obmedzeniach pohybu či iných opatreniach, k akým sme pristúpili v skoršej fáze pandémie,“ oznámil premiér krajiny Jonas Gahr Störe.

Nové opatrenia zahŕňajú povinné testovanie pre všetkých dospelých, ktorí prišli do kontaktu s infikovaným. Nezaočkovaní zdravotníci sa budú musieť testovať dvakrát do týždňa a zároveň nosiť rúška, uvádza AFP.

Aj keď dostalo minimálne jednu dávku vakcíny proti koronavírusu najmenej 78,4% ľudí, denný nárast infikovaných im stúpa. Za posledné tri dni je to okolo 1500 nakazených v tejto 5,4 miliónovej krajine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *