Politika

Nicholsonová svojim statusom o Uhríkovi porušila kódex vhodného správania poslancov Európskeho parlamentu

Ešte len nastúpila a už stihla porušiť Kódex vhodného správania poslancov Európskeho parlamentu, ktorý je súčasťou Rokovacieho poriadku. Aj táto skutočnosť svedčí o samozvanej „slušnej“ poslankyni Lucii Nicholsonovej.

Kódex vhodného správania poslancov Európskeho parlamentu pri výkone ich funkcií poslanci podpisujú ešte pred zvolením do funkcií v rámci Parlamentu.

Bez jeho podpísania nemôžu byť zvolení do funkcií Parlamentu, ani do žiadneho z jeho orgánov, vymenovaní ako spravodajcovia, ani sa nemôžu stať členmi oficiálnej delegácie, ani sa zúčastniť medziinštitucionálnych rokovaní.

Nicholsonová prečítaniu tohto krátkeho, no o to dôležitejšieho textu, zrejme nevenovala žiadnu pozornosť. Keby si ho totiž prečítala a porozumela mu, isto by sa vyhla statusu o europoslancovi Uhríkovi.

Kódex vhodného správania poslancov Európskeho parlamentu pri výkone ich funkcií hovorí:

1. Pri výkone svojich funkcií sa poslanci Európskeho parlamentu správajú voči všetkým osobám pracujúcim v Európskom parlamente s dôstojnosťou, rešpektom, zdvorilo a bez predsudkov a diskriminácie.

2. Pri výkone svojich úloh poslanci sa správajú profesionálne a vo svojich vzťahoch so zamestnancami sa vyhýbajú ponižujúcim, urážlivým alebo útočným či diskriminačným verbálnym prejavom alebo akýmkoľvek iným neetickým, nedôstojným či protiprávnym postojom.

3. Poslanci Európskeho parlamentu nemôžu svojim konaním podnecovať ani podporovať pracovníkov, aby porušovali, obchádzali alebo zanedbávali platné právne predpisy, vnútorné predpisy Európskeho parlamentu alebo tento kódex, ani tolerovať takéto konanie v prípade zamestnancov, ktorí sú pod ich vedením.

Lucia Nicholsonová tento kódex porušila hneď v prvých troch bodoch. Komentovala na sociálnej sieti priradenie Milana Uhríka do Výboru pre ľudské slobody, spravodlivosť a domáce vzťahy slovami: „Poslanec Uhrík, ktorý sa nedokáže vyjadriť jasne k holokaustu…človek, ktorý je členom strany, ktorá sofistikovane šíri fašistickú propagandu, sa má stať členom Výboru pre ľudské slobody, spravodlivosť a domáce vzťahy.”

Ďalej „tolerantne“ pokračuje: „Nemôžem to rešpektovať a aj preto som už začala podnikať kroky na jeho politickú izoláciu a verím, že sa ku mne pridajú aj ostatní kolegovia.“

Na základe toho, že sa Uhrík odmietol vyjadriť k holokaustu, ktorý je mimochodom používaný opozíciou ako „držhubný“ argument pomaly na všetko, Nicholsonová usúdila pochybenie v priradení Uhríka do tohto výboru a začala konať.

Ako napísala, chce europoslanca izolovať, čiže diskriminovať, a to len preto, lebo sa odmieta vyjadriť k pracovnému nástroju liberálov a síce vytváraniu jediných správnych definícií.

Toto majú byť tie jediné správne a slušné riešenia? Skutky lásky, porozumenia a tolerancie?

Ďakujeme, že čítate Magazín 1! Podporujete tak správy, ktoré sa v médiách hlavného prúdu ukazujú len zriedka. Každým zdieľaním našich článkov nás podporíte. Podporiť nás môžete aj finančne. Každé jedno euro nám pomôže rásť. IBAN:  SK2811000000008017035353

Zdroj: prehladsprav.sk

6 Replies to “Nicholsonová svojim statusom o Uhríkovi porušila kódex vhodného správania poslancov Európskeho parlamentu

 1. Blbosť!
  Uhrík sa neodmietol vyjadriť ku holokaustu, neskáčte na tú Nicholsonovej lož! Uhrík sa vyjadril v RTVS ku transportom, keď všetci dookola pokrytecky hovorili, že to odsudzujú (nevedia históriu, dôvod, prečo, len odsudzujú, mne vždy napadne, že by sa mala tých hromadných odsudzovačov skontrolovať rodinná história, či náhodou to nie sú potomci arizátorov, podobne ako gardisti plynulo prešli do LM) a Uhrík povedal, že nie je historik (baviť sa s hlupákmi nemá zmysel, všetci len pokrytecky odsudzujú). Podvodníčka Nicholsonová transporty zámerne zamenila za holokaust.

  „Je to paradox, ale poslanec Uhrík, ktorý sa nedokáže vyjadriť jasne k holokaustu a obhajuje sa tým, že nie je historik“

  Povedzte niekto tej chronickej klamárke, že transport nie je holokaust! Tá tupaňa nevie rozlíšiť rozdiel medzi transportom a vraždením.

  A tí čo odsudzujú transport, nech sa vyjadria, čo by oni urobili miesto toho, v situácií aká bola, so zmluvami aké boli. Rád by som si preíal, pozrel ich hrdinské vyjadrenia, škoda len, že ich predkovia takí hrdinovia neboli, len odsudzovali ale nič neurobili.

 2. Nicholsonová si myslí,že jej niekto bude trpiet tie jej klamstva,ako na Slovensku a mala by sa radsej pozriet sama na seba,lebo „Kanadská“ prostitutka by nemala sedieť v EP!

  1. Nicolspnova sa moze hhanbit sama pred sebou aka je hlupa. Ja byt nou tak sa radsej ani do zrkadla nepozeram. Treba ju z eu vyradit robi nam hanbu.!!! Celemu Slovensku!!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *