Slovensko

Nicholsonová na proteste videla, ako ľudia hádzali zápalné fľaše. Nič také sa však nedialo

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová bola zhrozená z utorkového protivládneho protestu.

Nicholsonová zo Sasky, ktorá žije z kráľovského platu europoslanca sa pozrela na protest a videla tam údajne ľudí so zápalnými fľašami. Takéto podomácky vyrobené zbrane sa inak nazývajú aj Molotovov koktail a sú to fľaše naplnené benzínom a olejom. Do fľaše je zastrčená bavlnená tkanina, ktorá je pred hodením zapálená a takáto domáca zbraň dosahuje obrovské horiace škody.

Nič také sme však na proteste nevideli. Jedine, ak by si niečo také europoslankyňa splietla s obyčajnou pyrotechnikou, ktorá sa používa na oslavy Nového roka (petardy či zápalné motýliky). Poslankyňa v diskusnej relácii na TV JOJ, Na Hrane tvrdí, že videla, ako tam ľudia hádzali zápalné fľaše. Ak by takéto fľaše hádzali, videli by sme obrovské ohnivé požiare a polícia by o tom určite informovala. Nič také však nikto nezaznamenal.

„Ja som tam napríklad videla aj ľudí z ultras, ktorí hádzali zápalné fľaše“ povedala Nicholsonová v relácii.

V tomto videu môžete vidieť, ako to vyzerá, keď na proteste použije rozhnevaný dav zápalnú fľašu proti polícii. Videli ste niečo také na utorkovom proteste v Bratislave? Toto video je z protestov v Kyjeve z roku 2014.