Nicholsonová končí v politike. Je znechutená zo súčasnej vlády - MAGAZÍN 1
Slovensko

Nicholsonová končí v politike. Je znechutená zo súčasnej vlády

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Europoslankyňa a bývala členka strany Sloboda a Solidarita Lucia Ďuriš Nicholsonová končí v politike. Podľa slov, ktoré povedala v rozhovore pre Denník N, ju súčasná vláda sklamala.

„Momentálne sa necítim v žiadnej strane, ktorá je na politickej scéne. Zaradila som sa medzi ľudí, ktorí mi hovoria, že kedysi politiku sledovali, ale už to nezvládajú. Človek to už ani nestíha sledovať a ani sa k tomu vyjadrovať, lebo niekedy už ani neviem nájsť slová,“ povedala Nicholsonová.

Súčasná vláda ju sklamala v mnohých ohľadoch, napríklad aj počas koronakrízy. „Som dosť znechutená tým, čo sa stalo, aj tým, ako vláda pristúpila k pomoci v kríze,“ tvrdí.

Vyjadrila sa aj na bývalého premiéra Igora Matoviča „Do poslednej chvíle som dúfala, že to dokáže dať na štátnika.“ povedala. Podľa nej sa to však nestalo a ľudí sklamal na plnej čiare. Považuje ho za človeka, ktorý nedokáže prekročiť svoje ego a je veľmi zákerný.