Slovensko

Nicholsonová definitívne opúšťa stranu SaS

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Europoslankyňa a členka strany Sloboda a Solidarita Lucia Ďuriš Nicholsonova sa rozhodla opustiť svoju politickú stranu. Dôvod má byť tlačová konferencia, ktorú podľa nej nezvládla.

„Rozhodla som sa odísť zo strany SaS. Kauza, ktorú som rozpútala, spôsobila strane problémy a prehĺbila napätie vo vládnej koalícii. Nezvládla som formu tlačovej konferencie a preto vyznela ako frontálny útok na Veroniku Remišovú, čo mi je ľúto. Ako politik viem, že forma je často dôležitejšia ako obsah. Je ťažké byť predsedníčkou európskeho výboru a mať prístup k informáciám o nízkej štátnej pomoci a o deravých schémach, ktorými sa prepadávajú tisíce ľudí, živnostníkov a malých podnikateľov a zároveň vedieť o fatálnej chybe nevyužitej miliardy a byť ticho len preto, lebo som súčasťou koalície. Krajina potrebuje tú miliardu tu a teraz. Poukázať na tú chybu bolo dôležité nie pre lynč Veroniky Remišovej, ale pre vládu, ktorá takéto chyby už nemôže opakovať, ak chce zmysluplne využiť 20 miliárd eur, ktoré k nám z EÚ o chvíľu prídu. Pýtate sa, prečo som to nemohla riešiť s vicepremiérkou Remišovou. Pre dve veci: informáciu o nevyužitej miliarde som sa dozvedela až po funuse, keď sa s tým nedalo nič robiť. A po druhé, žiaľ, v tejto koalícii sú nie vždy vzťahy nastavené na efektívnu spoluprácu a ústretovú komunikáciu. Budem si naďalej vykonávať poctivo prácu europoslankyne za Slovensko a predsedníčky európskeho výboru pre zamestnanosť a sociálne veci. Budem sa snažiť vecne spolupracovať s vládou a dávať konkrétne návrhy na zlepšenie zlej situácie na Slovensku predovšetkým v sociálnej oblasti. A spolu s mojím tímom tu budem pre každého jedného z vás tak ako doteraz. Pevne verím, že moji voliči pochopia, že za odchodom zo strany nie je zbabelosť, ale že ide o priznanie si politickej zodpovednosti a o novej politickej kultúre nielen rozprávať ale tak aj konať.“ napísala na sociálnej sieti.