Nezvládame to! Unikli sprísnené opatrenia, ktoré nás majú čakať o pár dní. Bude to tvrdé!

Slovenská vláda na čele s premiérom Matovičom takmer celý týždeň rokovala s odborníkmi o tom, ako budú vyzerať nové opatrenia na boj s chorobou Covid 19. Súčasné pravidlá na boj proti pandémii na Slovensku totiž nezaberajú.

Portál Pluska prišiel s informáciou o údajných uniknutých opatreniach, ktoré nás na Slovensku budú po novom čakať. Od 8.marca nás má čakať povinnosť nosiť respirátory FFP2 v obchodoch aj MHD a táto povinnosť začne platiť od 15.marca v akomkoľvek interiéri.

Sprísnený režim začne platiť na hraniciach a bude sa používať aplikácia E-hranice kontrolujúca dodržiavanie karantény po príchode zo zahraničia a aj pendleri zo susedných krajín sa budú musieť preukazovať maximálne 72 hodín starým negatívnym testom.

Ľudia, ktorí budú mať pozitívny Covid test, už nebudú môcť vyjsť z domu na nákup. Doteraz mohli s respirátorom si ísť nakúpiť potraviny a nevyhnutné veci. Teraz by údajne po novom mohli ísť len do lekárne či lekárovi.

Od 20:00 do 01:00 má platiť tvrdý zákaz vychádzania s výnimkou cesty do práce alebo k lekárovi. Do prírody mimo svojho okresu nebude na základe nových opatrení možné chodiť.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353