Slovensko

Nezvláda to? „Postaviť k múru a zastreliť!“ Matovič to podľa asistenta poslanca povedal v štúdiu

Poslanecký asistent bývalého ministra hospodárstva Petra Žigu zverejnil na sociálnej sieti status, v ktorom opisuje vulgárne správanie premiéra Igora Matoviča pred televíznym štúdium v Markíze.

V nedeľňajšej debate televízie Markíza NA TELO sa stretli zoči voči Peter Žiga a súčasný minister financií Eduard Heger. Jednou z tém bolo aj celoplošné testovanie obyvateľov Slovenska. Vláda nakúpila testy za 57 miliónov eur a najviac testov dodá firma z Trnavy.

Igor Matovič vyhlásil, že chce aby sa testovania zúčastnilo aspoň 90% obyvateľstva a tak sa môžeme vyhnúť lockdownu a teda vypnutiu ekonomiky. Premiér dokonca vyhlásil, že ak celoplošné testovanie nevyjde, tak podá demisiu.

Kým bežala debata medzi poslancom Žigom a ministrom Hegerom, Žiga naznačil, že celoplošné testovanie je len na to, aby premiér odviedol pozornosť od toho, že sa vláde nedarí poskytovať ľuďom kompenzácie za opatrenia prijaté proti šíreniu koronavírusu. Na tieto narážky mal reagovať premiér, ktorý čakal pred televíznym štúdiom. Jeho údajné tvrdé slová zverejnil asistent asistent poslanca Petra Žigu a jeho bývalý hovorca na ministerstve hospodárstva Maroš Stano.

Poslanecký asistent na svojom facebookovom profile opísal situáciu, ktorá sa odohrala pred televíznym štúdiom, keď Peter Žiga uviedol, že „za celoplošným testovaním môže byť aj odvedenie pozornosti od nevydarenej pomoci ľuďom a premiérove PR“. Na to Matovič, sledujúc debatu pred štúdiom, údajne vykríkol: „Idiot, je to idiot, hajzel jeden.“ Maroš Stano uvádza, že po týchto slovách sa na neho premiér obrátil a dodal: „Vy ste tu s ním? Odkážte mu, že je idiot.“

Tým sa však premiérove vulgarizmy na adresu opozičného poslanca v kuloároch televízie Markíza podľa Stana neskončili. Keď Žiga v debate spochybnil účinnosť antigénových testov, čo mimochodom pred časom urobil aj samotný Matovič a potvrdili aj vedci, nasledoval podľa Stana ďalší výkrik z úst premiéra: „Že sa nehanbí šíriť také kotlebovské reči… Postaviť k múru a zastreliť!“

Tu si môžete pozrieť celý status poslaneckého asistenta Stana: