Nezaočkovaní do karantény? Slováci majú toho dosť a zajtra uzavrú nasilu komplet všetky hranice! - MAGAZÍN 1
Slovensko

Nezaočkovaní do karantény? Slováci majú toho dosť a zajtra uzavrú nasilu komplet všetky hranice!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Slováci žijúci v pohraničí „pendleri“ sa už zajtra chystajú na obrovskú blokádu hraníc. Od 16-tej hodiny budú blokovať všetky hraničné priechody.

„Zúfalí ľudia robia zúfalé činy a preto sme sa rozhodli pre blokádu hraníc. Komunikovali sme s mnohými, z rôznych regiónov Slovenska a nakoniec sme sa dohodli, že náš protest bude prebiehať na hraničných prechodoch na Slovensku a to už túto stredu 21. 7. 2021 od 16,00 hodiny.“ píšu.

Takéto sú ich požiadavky:

  1. Žiadame rešpektovať nariadenie Európskeho parlamentu a Rady EÚ 2021/953 o tzv. Covid pasoch. Umožnime nielen očkovaným, ale aj otestovaným občanom Európskej únie stráviť dovolenku na Slovensku. A to bez povinnej karantény! Dajme šancu nadýchnuť sa nášmu hoteliérstvu a gastropriemyslu.
  2. Žiadame zastaviť nezmyselnú šikanu občanov SR bývajúcich v pohraničí. Povinné PCR testovanie neočkovaných vyžadujme len v prípade, že bude epidemiologická situácia v pohraničných regiónoch susedných štátov odlišná ako v Slovenskej republike.
  3. Umožnime „pendlerom“ cestujúcim za prácou do štátov EÚ, v ktorých je podobná epidemiologická situácia ako na Slovensku, aby sa mohli domov vrátiť bez akýchkoľvek podmienok.
  4. Žiadame o zapojenie zástupcov príhraničných Slovákov a Slovákov pracujúcich v zahraničí do procesu prípravy ďalších možných protipandemických opatrení.