Nevedia čo so sebou? SBS-kár vyhodil ženu z obchodu, aj keď mala respirátor. Neveril jej, aký to je - MAGAZÍN 1
Slovensko

Nevedia čo so sebou? SBS-kár vyhodil ženu z obchodu, aj keď mala respirátor. Neveril jej, aký to je

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Vláda musela sprísniť opatrenia a od 8.marca musíme aj v potravinách nosiť respirátory FFP2. Má to ešte viac zabrániť šíreniu koronavírusu.

Nepríjemnú skúsenosť má za sebou Košičanka, ktorá aj keď mala na sebe respirátor a dokonca typu FFP3, bola vykázaná SBS-károm z obchodu a vyhrážali sa jej políciou, píše portál vychod.sme.sk

„Mamina si šla nakúpiť, a keďže nie je ešte zaočkovaná, dala som jej tento respirátor, nech sa chráni ešte viac ako len FFP2. Žiaľ človek niekedy, keď chce lepšie, dopadne to ešte horšie. Predavačka ju nahlásila SBS-károvi a ten za ňou prišiel, že porušuje nariadenie nosiť respirátor v uzavretom priestore, a že ma okamžite opustiť predajňu bez nároku zaplatiť si nákup“ píše nahnevaná dcéra ženy, ktorú vyhodili z obchodu a dodáva, že jej mama ukázala SBS-károvi ešte aj obal z respirátora, kde bolo označenie FFP3.

„SBS-kár povedal, že bola v ten deň už tretia, čo si takto dovolila prísť, vraj len s rúškom a nech okamžite odíde lebo volá políciu,“ uvádza šokovaná žena, ktorá chce takýmto spôsobom ľudí varovať, aby sa nedostali do podobných problémov.

„Nie je nič príjemné, ak idete slušne na nákup s adekvátnymi ochrannými pomôckami, aby ste chránili seba aj okolie a niekto len kvôli tomu, že nie je informovaný a vlastne si ani na základe patričných dôkazov nenechá vysvetliť, automaticky ide na vás volať políciu,“ doplnila Andrea, ktorá chce ľudí vyzvať k tomu, aby neodsudzovali svoje okolie podľa typu respirátora.