Slovensko

Nevedia ani odpovedať na to, čo si vymysleli! Otázka novinárky dostala Matoviča aj ministra zdravotníctva

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Zákaz vychádzania, ktorý bude na Slovensku platiť od 2. do 8. novembra vláda schválila a ako takú slobodu budú mať len ľudia s negatívnym testom.

Existujú však výnimky aj pre ľudí, ktorí na testovanie nepôjdu. Môžu ísť napríklad do najbližších potravín či vyvenčiť mačku. Ďalej je tam výnimka „cesta dieťaťa do a zo zariadenia starostlivosti o deti do troch rokov veku, materskej školy a cesta späť“ a novinárka sa opýtala, či rodič, ktorý nepôjde na test, tam môže takéto dieťa zaniesť, keďže tak malé dieťa asi samé do materskej školy nepôjde. (celý zoznam toho, čo môžete, ak na test nepôjdete, je tu)

Po tejto otázke ostali premiér Matovič a minister Krajči totálne vykoľajení a niekoľko sekúnd na seba len ticho pozerali. Následne sa snažili odpovedať, no celé to skôr vyzeralo, že ani nevedeli, čo vlastne vymysleli.