Politika

NEUVERITEĽNÉ! Matovič na tlačovkách kladie vhodné otázky, ktoré sa novinári zabudnú opýtať!

Tlačovka opozičného hnutia OĽANO, ktorá sa konala 17.januára 2019 na pôjde Národnej rady Slovenskej republiky zažila niečo neuveriteľné. Novinár a kandidát na prezidenta Martin Daňo, si na nej všimol niečo, čo sa v histórii tlačoviek na Slovensku, ale asi ani vo svete nestalo!

Kým sa poslankyňa hnutia Veronika Remišová (OĽANO), snažila vysvetliť dôvody odvolávania ministerky školstva Martiny Lubyovej, novinárov na tlačovke zaujímali aj iné otázky. Po tom, ako sa chceli opýtať od témy, Remišová upozornila, že najprv chce uzavrieť jednu tému a potom sa môžu novinár pýtať na ďalšie otázky. Do toho vstupuje líder hnutia Igor Matovič a na konci tlačovej miestnosti vykríkne otázku na Remišovú „Ja by som mal otázku, či si myslíte, že bude odvolaná?“. Remišová spokojne odpovedá, ako by sa jej pýtal bežný novinár. Ostatní novinári v tlačovej miestnosti ostanú zaskočení a dajú to znať svojim šepotom v miestnosti.

Je smutné, že tlačovky niektorých politických strán, dokážu prebiehať v takomto duchu, a médiá, o takýchto praktikách neinformujú. Predstavme si, že by toto urobila iná politická strana. Napríklad pri tlačovej konferencií SMERu, by sa Róberta Fica pýtal vhodné otázky Róbert Kaliňák, alebo si predstavme, čo by novinári narobili so stranou Mariana Kotlebu, ĽSNS.

VIDEO z tlačovej konferencií nájdete tu. (čas 23:45)

zdroj: youtube Martin Daňo / GINN

One Reply to “NEUVERITEĽNÉ! Matovič na tlačovkách kladie vhodné otázky, ktoré sa novinári zabudnú opýtať!”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *