Slovensko

Nepustíte nezaočkovaných do prevádzky? Kotlebovci vás chcú zákonom potrestať a chrániť neočkovaných

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Kotlebovci predkladajú návrh zákona do parlamentu, ktorý je proti diskriminácii nezaočkovaných osôb. Tento zákon bude chrániť tých, ktorí sa odmietajú očkovať, ale chcú normálne fungovať bez obmedzovania.

Poslanec Rastislav Schlosár z ĽSNS hovorí o tom, že tento zákon by trestne stíhal tých, ktorí by akokoľvek znevýhodňovali nezaočkovaných. Trestná sadzba by bola nastavená prísne a to tak, že by šlo o zločin.

Kotlebovci chcú v súvislosti s týmto návrhom zákona novelizovať aj zákoník práce. Chrániť by tak mali zamestnancov, ktorí odmietajú očkovanie proti Covidu19. Šéf by vás napríklad nemohol vyhodiť z práce, ak nie ste zaočkovaný. Nakoniec chce ĽSNS upraviť zákon, aby aj tí, ktorí nie sú očkovaní, mohli stále vkročiť do rôznych prevádzok a na verejné podujatia.

Podľa poslanca ĽSNS Schlosára sa tu zavádza očkovacia totalita „Totalita, ktorej pevnou súčasťou sa po vynucovanom plošnom testovaní, stáva opäť podobný spôsobom vynucované očkovanie.“ poslanec dodáva, že sa systematicky a hrubo diskriminujú nezaočkovaní Slováci.