Nepoučiteľný Donald Trump? Jeho starý otec na podobnú pandémiu zomrel

Zdá sa, že prezident USA si nedá povedať. Odmieta ochranné rúško, s tým že sa nehodí do oválnej pracovne Bieleho domu. Toto rozhodnutie, ale oponuje skúsenostiam jeho predka, starého otca Fredericka Trumpa, ktorý v roku 1918 zomrel na tzv. španielsku chrípku.

Historici tvrdia, že tragický a rýchly koniec Fredericka Trumpa bol súčasťou prvej vlny úmrtí počas pandémie chrípky v roku 1918, ktorá nakoniec zabila 675 000 Američanov a 50 miliónov ľudí na celom svete – v tom čase asi 2 percentá svetovej populácie. V tom čase boli počty nakazených najvyššie práve tam, kde sa nepraktizovala karanténa. Pandémia v roku 1918 prichádza podobne ako dnes, z jari. Zo začiatku nepácha nejak závratné čísla úmrtí, ale po nástupe leta vtedajší vírus zmutoval a na jeseň už udiera v plnej sile.

Ako uvádza New York Times v článku z 22. marca tohto roku Dnešná pandémia koronavírusu sa výrazne líši od pandémie chrípky z roku 1918. Napriek tomu, že sa celý svet smrteľným prepuknutím koronavírusu naďalej zaoberá, je smrť Fredericka Trumpa aj dnes prehliadaným príkladom toho, čo sa môže stať, ak je kríza riadená povrchne.

ilustračné foto: pixabay.com

T.R.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353