Zo sveta

Neočkovaní v Nemecku na Vianočných trhoch nebudú môcť piť varené víno či jesť klobásu. Môžu len slintať

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Najkrajšie sviatky roka plné lásky a pohody sa blížia. Nie však úplne pre neočkovaných. Tých sa rozhodli v nemeckom meste Hamburg na vianočných trhoch rozdeliť na dve skupiny.

Očkovaných a neočkovaných rozdelia plotom. No to nie je všetko. Neočkovaní prídu aj o to najlepšie na trhoch. Nedostanú varené víno ani fajnú klobásku. Môžu sa v zime len prechádzať a očkovaným závidieť.

V takom rakúskom meste Amstetten sa neočkovaní nedostanú na trhy vôbec a môžu sa pozerať len z poza plotu. Trhy na námestí budú oplotené a vstup na ne bude kontrolovať ochranka. Do areálu pustia len ľudí, ktorí budú mať náramok potvrdzujúci bezinfekčnosť. „Urobíme všetko pre to, aby sme našim hosťom umožnili bezpečný advent v našom meste,“ dodal starosta. Neočkovaných tak čakajú v Dolnom Rakúsku ťažké časy. Kvôli zhoršujúcej sa situácii navrhuje minister zdravotníctva Wolfgang Mückstein pre túto spolkovú krajinu a Salzbursko akýsi lockdown pre ľudí bez vakcíny. Definitívne rozhodnutie má padnúť v piatok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *