Zo sveta

Neočkovaní seniori, zbaľte sa. Vianoce strávite v nemocnici pod kyslíkom, varuje šéf českej nemocnice

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Mutácia delta sa nevyhne naozaj nikomu. Ľudia starší ako 65 rokov, ktorí sa nenechali naočkovať, sa preto najskôr nevyhnú hospitalizácii a pravdepodobne prekonajú chorobu v ťažkom stave.

Povedal to riaditeľ českej Fakultnej nemocnice Motol Miloslav Ľudovít. Na očkovanie v programe vyzval aj minister zdravotníctva Adam Vojtech.

Podľa riaditeľa nemocnice je testovanie na škole zbytočné a väčšina úsilia sa má sústrediť na seniorov, tieto slová povedal v televíznej relácii „V otázkách Václava Moravce“.

„Ja mám problém s testovaním v školách, pretože tie síce odhalia pozitívnych, ale pozitívny ešte nie je chorý. Ja by som sa ako minister zameral na tých 250 tisíc najrizikovejších ľudí, pretože to je časovaná bomba. Ja by som triedy testoval vo chvíli, keby ľahla celá trieda s vysokými teplotami, ale inak nie. Je to drahé,“ upozornil Ľudovít.

Podľa neho neočkovaní ľudia nad 65 rokov s najväčšou pravdepodobnosťou skončia v ťažkom stave v nemocniciach. Vyzval ich preto, aby sa na tento scenár začali pripravovať už teraz.

„Komu je nad 65 rokov a je nezaočkovaný, tak ja osobne by som mu odporučil, aby si zbalil kefku na zuby a pyžamo a bol pripravený na to, že dosť možno strávi Vianoce pod kyslíkom, pretože fakt je, že tá populácia nad 65 je jednoducho týmto dramaticky ohrozená,“ uviedol Ľudovít.

Podľa údajov Ústavu zdravotníckych informácií a štatistiky (ÚZIS) ide zhruba o 400 000 osôb.

One Reply to “Neočkovaní seniori, zbaľte sa. Vianoce strávite v nemocnici pod kyslíkom, varuje šéf českej nemocnice”

  1. To je na trestní oznámení úmyslné přípravy na vraždu a okrádání. Takový nejsou kvalifikovaní vést nemocnici a MZ.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *