Neočkovaní a bez testu si od pondelka nezacvičia a nenajedia sa v reštauráciách v týchto okresoch - MAGAZÍN 1
Slovensko

Neočkovaní a bez testu si od pondelka nezacvičia a nenajedia sa v reštauráciách v týchto okresoch

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Od pondelka 13.septembra sa na Slovensku podľa covid automatu objavia nové červené okresy, čo znamená ďalšie obmedzenia a to hlavne pre neočkovaných, ktorých je na Slovensku stále väčšina. Úplne zaočkovaných máme len 40,4% podľa  Our World in Data.

V červenom stupni (prvý stupeň ohrozenia) budú od pondelka okresy Bytča, Košice I.-IV., Krupina, Poprad, Skalica,  Trenčín a Rožňava už od 9.9.2021.

V týchto okresoch si neočkovaní a bez testu (či prekonaní covidu) nebudú môcť napríklad zacvičiť vo fitness, relaxovať vo wellnese alebo sa najesť v reštaurácii. S testom alebo po prekonaní covidu v režime OTP sa ešte najete v reštaurácii aj v červených okresoch. Takisto si aj zacvičíte a to maximálne desiati vo fitness centre (alebo 15 m2 na osobu). Čo môžete v rôznych režimoch si pozrite priamo v covid automate.