Zo sveta

„Nemôžem hrať.“ Tenisová hviezda po dávke Pfizeru zvažuje koniec kariéry

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Tenisová hviezda priznala, že nevie, kedy sa vráti k športu, a obáva sa, že bude musieť odísť do dôchodku kvôli zdravotným problémom, ktoré sa podľa nej objavili po podaní vakcíny Covid-19 spoločnosti Pfizer.

Jeremy Chardy sa stal najnovšie tenisovou hviezdou, ktorá sa vyslovila proti vakcínam potom, čo po ich aplikácii pocítil podľa svojich slov prudké, takmer paralyzujúce bolesti celého tela, a varoval, že po aplikácii vakcíny „neexistuje, ako to vrátiť späť“.

Tridsaťštyriročný hráč hovorí, že jeho prioritou je „postarať sa o seba“ po tom, čo navštívil dvoch lekára a podstúpil testy v snahe zistiť, prečo je pre neho fyzická námaha po očkovaní tak obtiažna.

„Zrazu nemôžem trénovať, nemôžem hrať,“ povedal víťaz Davisovho pohára z roku 2017 agentúre AFP a vysvetlil, že očkovanie dostal medzi tohtoročnými letnými olympijskými hrami, kedy ho vo štvrťfinále porazil zlatý medailista Alex Zverev, a US Open, kde na konci augusta prehral v prvom kole v priamom súboji s Matteo Berrettinim.