Slovensko

Nemocnica v Brezne nebude vyžadovať od pacientov test ani očkovanie. Očkovaní môžu byť tiež infekční, tvrdí

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Dnes v nemocniciach na Slovensku len preto, aby vás vyšetrili, aj keď nevyzeráte byť chorý na koronavírus, potrebujete byť očkovaní alebo otestovaní. Ľudia sa tak boja vôbec ísť do nemocnice, aby nestáli v dlhých radoch a vôbec sa tam dostali.

Inak sa na situáciu pozerá nemocnica v Brezne, ktorá na ambulanciách test na Covid-19 vyžadovať nebude. 

V ozname k testovaniu pacientov prichádzajúcich do NsP Brezno, n. o., sa ďalej píše: 

Na základe záväzného Usmernenia Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky k testovaniu pacientov v ústavných zdravotníckych zariadeniach (nemocniciach), poliklinikách, zdravotných strediskách združujúcich zdravotnícke zariadenia ambulantnej zdravotnej starostlivosti a ambulanciách, číslo Z075796-2021 a rozhodnutia Krízového štábu NsP Brezno, n.o. zo dňa 22.9.2021, Nemocnica s poliklinikou Brezno, n.o. od 27.9.2021 bude postupovať nasledovne:

Na základe rozhodnutia Krízového štábu NsP Brezno, n.o. nebudeme na ambulanciách v pôsobnosti NsP Brezno, n.o. vyžadovať test na COVID-19 od pacientov prichádzajúcich na ambulantné vyšetrenie. Dôvodom nášho rozhodnutia je, že kompletne očkovaní pacienti prichádzajúci na ošetrenie môžu byť rovnako infekční a chorí ako neočkovaní. Zároveň testovaním na MOM (mobilné odberové miesto), by sme pacientov vystavili možnému riziku nákazy. Výnimkou je ak pacient bez ohľadu na očkovanie má príznaky ochorenia dýchacích ciest (respiračné, hnačky, zvracanie …) alebo má pozitívnu epidemiologickú anamnézu, v takom prípade pacient vopred informuje príslušnú ambulanciu telefonicky a dohodne sa na ďalšom postupe!

Ministerstvo zdravotníctva to však vidí inak. Podľa nich očkovanie znižuje pravdepodobnosť prenosu nákazy „Aby človek mohol infekciu ďalej šíriť, musí sa pri kontakte s vírusom najprv nakaziť, pričom minimálne v prvých mesiacoch po zaočkovaní je ochrana pred nákazou vysoká aj pri Delta variante. Ak k nákaze príde, podľa (preprint) štúdie vedcov zo Singapúru klesá vírusová nálož u očkovaných rýchlejšie, než u neočkovaných“ uvádza ministerstvo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *